Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eura
Foto: FreeImages.com
31. augusta 2016 14:10 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Úrad pre dohľad potvrdil pokutu 75 tis. eur pre VšZP

AKTUALIZOVANÉ: Všeobecná zdravotná poisťovňa pokutu uhradí do 30 kalendárnych dní od doručenia rozhodnutia.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) potvrdil pokutu vo výške 75 tisíc eur pre Všeobecnú zdravotnú poisťovňu (VšZP). Ako informovala hovorkyňa ÚDZS Andrea Pivarčiová, VšZP musí pokutu uhradiť do 30 kalendárnych dní od doručenia rozhodnutia.

Úrad vykonal vo zdravotnej poisťovni dohľad, predmetom ktorého bolo dodržiavanie povinnosti účelne, efektívne a hospodárne vynakladať finančné prostriedky z verejného zdravotného poistenia pri uzatvorení zmluvy s poskytovateľom CPKSB, s.r.o. (Klinika Kostka).

Konkrétne išlo o odbor fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia.

„Výkonom dohľadu úrad zistil, že VšZP na základe zmluvného vzťahu uhrádzala z finančných prostriedkov verejného zdravotného poistenia paušálnou cenou výkon CDT00 (Cielená dlhodobá terapia), ktorý obsahoval aj výkony, ktoré nie sú uhrádzané z verejného zdravotného poistenia,“ priblížila hovorkyňa.

Spomínaný výkon poisťovňa zazmluvnila len s týmto poskytovateľom.

Na základe záverov dohľadu úrad v správnom konaní uložil poisťovni pokutu vo výške 75 tis. eur. Proti rozhodnutiu o uložení sankcie VšZP podala rozklad. Úrad v rámci druhého stupňa správneho konania však potvrdil sankciu v pôvodnej výške.

Poisťovňa si bude škody vymáhať

VšZP v reakcii informovala, že uhradí pokutu v stanovenej lehote, teda do 30 dní od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia.

„Všeobecná zdravotná poisťovňa v súvislosti s preverovaním zmluvy s poskytovateľom CPKSB, s.r.o., iniciativíne realizovala aj vlastnú hĺbkovú vnútornú kontrolu, ktorej závery poskytla Národnej kriminálnej agentúre,“ uviedla Alena Michalicová z referátu komunikácie.

Pri vyvodení zodpovednosti a náhrady škody bude VšZP podľa nej postupovať s prihliadnutím na závery orgánov činných v trestnom konaní, ktorým poskytuje plnú súčinnosť.

„VšZP si bude priebežne uplatňovať všetky zistené škody v rámci trestného konania,“ uzavrela Michalicová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X