Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Unlp_neurologia.jpg
Foto: UNLP Košice
5. decembra 2018 10:46 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

UNLP zrekonštruovala časť neurologického oddelenia

Celkové náklady boli približne 49 000 eur

Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach v rámci skvalitnenia poskytovania zdravotníckej starostlivosti a zvyšovania komfortu pre pacientov ukončila rekonštrukciu 25 miestností na Neurologickom oddelení na Rastislavovej 43.

„Celkové náklady boli vo výške približne 49-tisíc eur. Rekonštrukcia bola financovaná z vlastných kapitálových výdavkov, ako aj z bežného účtu nemocnice,“ uviedol námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek UNLP Branislav Ropek.

„Naším cieľom je vytvorenie moderne fungujúceho oddelenia využívajúceho nielen nové metódy diagnostiky a liečby nervových ochorení, ale aj vytvorenie kvalitného prostredia. Rekonštrukciou priestorov Neurologického oddelenia na 4. poschodí sa skvalitnili priestory pre pacientov a zlepšili pracovné podmienky pre zdravotnícky personál,“ uviedla primárka oddelenia Zlatica Cifráková.

Začali oknami

V prvej etape vymenili okná s cieľom zlepšiť tepelnoizolačné vlastnosti. V ďalšej etape robili stavebné a inštalačné úpravy.

Na 4. poschodí lôžkovej časti vznikli tri úplne nové jednoposteľové nadštandardné izby s kúpeľňou a toaletou.

Úpravami prešli tiež ostatné izby pre pacientov, ako aj spoločné toalety pre mužov a ženy, sprchy, kúpeľňa pre imobilných pacientov a priestory pre personál oddelenia.

Súčasťou inštalačných úprav bola kompletná rekonštrukcia rozvodov a slaboprúdu. Pribudlo nové signalizačné zariadenie „pacient – sestra“ či držadlá na chodbe.

Nové povrchy aj nábytok

Súčasťou stavebných úprav boli aj nové keramické obklady a dlažby. Všetky priestory v tejto časti oddelenia dostali nové nátery a maľby. Izby sú vybavené novým nábytkom.

Ako uviedla hovorkyňa UNLP Ivana Stašková, kapacita neurologického oddelenia na Rastislavovej je 34 lôžok na dvoch poschodiach a osobitú časť tvorí ambulantná časť.

Pracovisko zabezpečuje pomocné vyšetrenia, poskytuje konziliárne činnosti v rámci odborných poradní a taktiež ústavnú pohotovostnú službu. Ročne tu odborníci ambulantne vyšetria vyše 17-tisíc ľudí a hospitalizujú okolo 1 200 pacientov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X