Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Unlp_prijem.jpg
Foto: UNLP Košice
15. mája 2019 9:57 Zdravotnícke zariadenia od mevZdravotnictve.sk

UNLP Košice zrekonštruovala urgentné pracovisko IV. Internej kliniky

Vymaľované priestory, nové vonkajšie osvetlenie a atutomatické dvere

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice zrekonštruovala urgentné pracovisko IV. Internej kliniky v tzv. Starej nemocnici.

„Naša príjmová ambulancia pracuje v nepretržitej 24-hodinovej prevádzke ako základné diagnostické pracovisko pre pacientov s plným personálnym obsadením, štyrmi ambulantnými miestnosťami a adekvátnym vybavením a zázemím. Počas 24 hodín ošetríme priemerne 40 akútnych pacientov, ktorí vyhľadajú našu pomoc sami, poukáže ich ošetrujúci lekár, alebo ich privezie vozidlo Záchrannej služby, “ uviedla primárka kliniky Emília Pastrnáková.

Unlp_interna4_chodba.jpg

Pre všetkých teraz slúžia čisté, svetlé a priestranné ambulancie s novým vybavením vrátanie miestnosti s novými observačnými lôžkami, ktoré nahradili staré postele.

Automatické dvere zjednodušia vstup

Na pracovisku bola realizovaná úprava vonkajších aj vnútorných priestorov. Pre zlepšenie práce záchranárov boli zriadené vyhradené parkoviská pre sanitné vozidla. Prístupová cesta a parkovisko dostali nové verejné osvetlenie.

Zároveň boli so súhlasom Pamiatkového úradu vymenené vonkajšie vstupné dvere za automatické. To výrazne zjednodušuje vstup do budovy pre všetkých pacientov, vrátane tých imobilných.

Vnútorné priestory boli kompletne vymaľované a vybavené novými ochrannými prvkami. V čakárni je pre pacientov k dispozícií wifi a priestory sú chránené kamerovým systémom.

„Práce sme realizovali prostredníctvom nášho personálu a výdavky boli hradené z vlastných zdrojov,“ uzavrela hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X