Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Schody.jpg
Ilustračné - Pixabay.com
19. novembra 2015 14:11 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

UNLP Košice preinvestuje 1,8 mil. eur do komfortu pre pacientov

Na zlepšenie verejných priestorov použije Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (UNLP) účelovo viazané finančné prostriedky z kapitoly Ministerstva zdravotníctva v celkovej výške 1,8 milióna eur. V súčasnosti realizuje investičné akcie, ktoré prispejú k väčšiemu komfortu pre pacientov. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová.

V týchto dňoch začala v areáli nemocnice na Triede SNP 1 rekonštrukcia schodiska, ako aj vstupu do polikliniky. Schodisko je potrebné kompletne rozobrať a vybudovať nové. „Súčasťou rekonštrukcie vstupu do polikliniky bude výmena dverí, rekonštrukcia pracoviska informátora, ako aj výmena presklených okenných tabúľ. Vo verejných priestoroch tejto 42-ročnej budovy plánujeme vymeniť aj podlahy,“ uviedla Šustová. V budove polikliniky v súčasnosti sídli okolo 40 špecializovaných ambulancií UNLP.

Kompletnou obnovou prejde aj 11 hygienických zariadení určených verejnosti pri ambulanciách nielen v budove polikliniky, ale aj v monobloku. V tomto 17-poschodovom lôžkovom monobloku pripravujú aj kompletnú rekonštrukciu jedného z výťahov.

UNLP už vymenila schodiskové okná na troch pavilónoch v areáli na Rastislavovej 43. V tom istom areáli sa aktuálne vymieňajú všetky okná na chirurgickom pavilóne. Chystajú tiež kompletnú rekonštrukciu 12 hygienických zariadení pre verejnosť v rôznych pavilónoch, ako aj opravu piatich výťahov, z nich štyroch v chirurgickom monobloku.

Vo fáze príprav je aj rekonštrukcia priestorov II. chirurgickej kliniky, konkrétne Oddelenia JIS, vrátane nákupu zdravotníckej techniky.

Tagy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X