Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Schody.jpg
Ilustračné - Pixabay.com
19. novembra 2015 14:11 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

UNLP Košice preinvestuje 1,8 mil. eur do komfortu pre pacientov

Na zlepšenie verejných priestorov použije Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (UNLP) účelovo viazané finančné prostriedky z kapitoly Ministerstva zdravotníctva v celkovej výške 1,8 milióna eur. V súčasnosti realizuje investičné akcie, ktoré prispejú k väčšiemu komfortu pre pacientov. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová.

V týchto dňoch začala v areáli nemocnice na Triede SNP 1 rekonštrukcia schodiska, ako aj vstupu do polikliniky. Schodisko je potrebné kompletne rozobrať a vybudovať nové. „Súčasťou rekonštrukcie vstupu do polikliniky bude výmena dverí, rekonštrukcia pracoviska informátora, ako aj výmena presklených okenných tabúľ. Vo verejných priestoroch tejto 42-ročnej budovy plánujeme vymeniť aj podlahy,“ uviedla Šustová. V budove polikliniky v súčasnosti sídli okolo 40 špecializovaných ambulancií UNLP.

Kompletnou obnovou prejde aj 11 hygienických zariadení určených verejnosti pri ambulanciách nielen v budove polikliniky, ale aj v monobloku. V tomto 17-poschodovom lôžkovom monobloku pripravujú aj kompletnú rekonštrukciu jedného z výťahov.

UNLP už vymenila schodiskové okná na troch pavilónoch v areáli na Rastislavovej 43. V tom istom areáli sa aktuálne vymieňajú všetky okná na chirurgickom pavilóne. Chystajú tiež kompletnú rekonštrukciu 12 hygienických zariadení pre verejnosť v rôznych pavilónoch, ako aj opravu piatich výťahov, z nich štyroch v chirurgickom monobloku.

Vo fáze príprav je aj rekonštrukcia priestorov II. chirurgickej kliniky, konkrétne Oddelenia JIS, vrátane nákupu zdravotníckej techniky.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X