Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Univerzitná nemocnica L. Pasteura rokuje s menšinovými odbormi

Steto
Foto: Freepik.com

Ako uviedla hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová, kolektívne vyjednávanie je zložitá záležitosť a nie je možné ho uskutočniť pod nátlakom.

Základné odborové organizácie Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZ ZaSS) pri Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach rokujú o požiadavkách menšinových odborov. „Zápisnica z rokovania bude zaslaná zainteresovaným stranám ešte v pondelok,“ informovala PR manažérka a hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová. Podľa nej si treba uvedomiť, že kolektívne vyjednávanie je zložitá záležitosť, nie je ho možné uskutočniť pod nátlakom, za niekoľko dní a netýka sa len lekárov, ale všetkých zdravotníckych aj nezdravotníckych profesií.

Jednozmenná prevádzka s postupným nástupom do služby je podľa hovorkyne v súlade so Zákonníkom práce a nemá žiadny vplyv na poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom. „Vzhľadom na aktuálne chrípkové obdobie sme zaznamenali zvýšenú chorobnosť traumatológov a anestéziológov, preto sú niektoré plánované operácie v týchto dňoch presunuté na iný termín,“ dodala Šustová.

Lekári v košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) odmietli nadčasy nad hranicu, ktorú im prikazuje zákon. Ako informoval predseda Slovenských lekárskych odborov Nezávislej odborovej organizácie pri UNLP Košice Martin Paulo, v tejto chvíli sú ošetrovaní v drvivej väčšine len akútni pacienti. „Niekoľko mesiacov sme upozorňovali vedenie nemocnice, že takýto stav môže nastať,“ upozornil.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 5. októbra 2015 17:18Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...