Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Steto
Foto: Freepik.com
5. októbra 2015 17:18 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Univerzitná nemocnica L. Pasteura rokuje s menšinovými odbormi

Ako uviedla hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová, kolektívne vyjednávanie je zložitá záležitosť a nie je možné ho uskutočniť pod nátlakom.

Základné odborové organizácie Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZ ZaSS) pri Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach rokujú o požiadavkách menšinových odborov. „Zápisnica z rokovania bude zaslaná zainteresovaným stranám ešte v pondelok,“ informovala PR manažérka a hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová. Podľa nej si treba uvedomiť, že kolektívne vyjednávanie je zložitá záležitosť, nie je ho možné uskutočniť pod nátlakom, za niekoľko dní a netýka sa len lekárov, ale všetkých zdravotníckych aj nezdravotníckych profesií.

Jednozmenná prevádzka s postupným nástupom do služby je podľa hovorkyne v súlade so Zákonníkom práce a nemá žiadny vplyv na poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom. „Vzhľadom na aktuálne chrípkové obdobie sme zaznamenali zvýšenú chorobnosť traumatológov a anestéziológov, preto sú niektoré plánované operácie v týchto dňoch presunuté na iný termín,“ dodala Šustová.

Lekári v košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) odmietli nadčasy nad hranicu, ktorú im prikazuje zákon. Ako informoval predseda Slovenských lekárskych odborov Nezávislej odborovej organizácie pri UNLP Košice Martin Paulo, v tejto chvíli sú ošetrovaní v drvivej väčšine len akútni pacienti. „Niekoľko mesiacov sme upozorňovali vedenie nemocnice, že takýto stav môže nastať,“ upozornil.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X