Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Unipharma otvorila nový logistický sklad

Uni_sklad.jpg
Unipharma

V obchodno-distribučnom stredisku v Bojniciach spoločnosti UNIPHARMA – 1. slovenská lekárenská akciová spoločnosť v utorok otvorili nový distribučný sklad. Ako informovala spoločnosť, jeho vybudovaním sa podarilo vytvoriť 80 nových pracovných príležitostí.

UNIPHARMA zásobuje liekmi približne 1 500 verejných lekární a zdravotníckych zariadení na celom Slovensku v trojzmennej prevádzke z troch vlastných obchodno-distribučných stredísk v Bojniciach, Bratislave a Prešove a logistického prekladiska v Nových Zámkoch. Logistické priestory UNIPHARMY ročne prijmú od viac ako 600 výrobcov a dodávateľov liekov, doplnkového sortimentu, zdravotníckeho materiálu a pomôcok z celého sveta 40 tis. paliet tovaru.

Zatiaľ čo v roku 1995 (pri prechode na a.s.) spoločnosť UNIPAHRMA mala v sortimente približne 2400 druhov liekov a doplnkového sortimentu, v súčasnosti je to už cca 20 000 položiek, pričom v poslednom období pribúda do sortimentu približne 1500 položiek ročne. Do lekární a nemocníc sa ročne vyskladní viac ako 90 mil. balení liekov a zdravotníckeho materiálu.

UNIPHARMA pre stúpajúci objem tovaru vybudovala a dala do prevádzky nové logistické priestory, ktoré vybudovala bez akýchkoľvek príspevkov, z vlastných zdrojov. Táto investícia si vyžiadala rozpočtové náklady vo výške 6,1 milióna eur a ich výstavbou sa v spoločnosti vytvorilo 80 nových pracovných miest.

Ako uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Tomislav Jurík,  zvýšené logistické kapacity umožnia firme prijať viac ako sedem tisíc paliet tovaru od výrobcov a dodávateľov liekov, doplnkového sortimentu, zdravotníckeho materiálu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 8. decembra 2015 15:17Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...