Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uni_sklad.jpg
Unipharma
8. decembra 2015 15:17 Farmácia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Unipharma otvorila nový logistický sklad

V obchodno-distribučnom stredisku v Bojniciach spoločnosti UNIPHARMA – 1. slovenská lekárenská akciová spoločnosť v utorok otvorili nový distribučný sklad. Ako informovala spoločnosť, jeho vybudovaním sa podarilo vytvoriť 80 nových pracovných príležitostí.

UNIPHARMA zásobuje liekmi približne 1 500 verejných lekární a zdravotníckych zariadení na celom Slovensku v trojzmennej prevádzke z troch vlastných obchodno-distribučných stredísk v Bojniciach, Bratislave a Prešove a logistického prekladiska v Nových Zámkoch. Logistické priestory UNIPHARMY ročne prijmú od viac ako 600 výrobcov a dodávateľov liekov, doplnkového sortimentu, zdravotníckeho materiálu a pomôcok z celého sveta 40 tis. paliet tovaru.

Zatiaľ čo v roku 1995 (pri prechode na a.s.) spoločnosť UNIPAHRMA mala v sortimente približne 2400 druhov liekov a doplnkového sortimentu, v súčasnosti je to už cca 20 000 položiek, pričom v poslednom období pribúda do sortimentu približne 1500 položiek ročne. Do lekární a nemocníc sa ročne vyskladní viac ako 90 mil. balení liekov a zdravotníckeho materiálu.

UNIPHARMA pre stúpajúci objem tovaru vybudovala a dala do prevádzky nové logistické priestory, ktoré vybudovala bez akýchkoľvek príspevkov, z vlastných zdrojov. Táto investícia si vyžiadala rozpočtové náklady vo výške 6,1 milióna eur a ich výstavbou sa v spoločnosti vytvorilo 80 nových pracovných miest.

Ako uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Tomislav Jurík,  zvýšené logistické kapacity umožnia firme prijať viac ako sedem tisíc paliet tovaru od výrobcov a dodávateľov liekov, doplnkového sortimentu, zdravotníckeho materiálu.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X