Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Union ZP zverejnila zoznam najlepších a najhorších nemocníc na Slovensku

Union
SITA / Tomáš Benedikovič

Podľa pacientov, ktorí boli minulý rok hospitalizovaní, sú najväčšie nedostatky v kvalite stravy, v kvalite ubytovania. Taktiež majú pocit, že ich stav sa ani po pobyte v špitáli nezlepšil tak, ako očakávali.

Union zdravotná poisťovňa zverejnila zoznam najlepších, ako aj najhorších nemocníc na Slovensku. Ako informovala, podľa pacientov, ktorí boli minulý rok hospitalizovaní, sú najväčšie nedostatky v kvalite stravy, v kvalite ubytovania a čo je najhoršie, majú pocit, že ich stav sa ani po pobyte v špitáli nezlepšil tak, ako očakávali.

Riaditeľka sekcie nákupu zdravotnej starostlivosti, revíznych činností a programov zdravia Union zdravotnej poisťovne Elena Májeková poznamenala, že v minulom roku vyzerali výsledky veľmi podobne. „Svedčí to o tom, že nedošlo k výraznejšiemu posunu na strane poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, a že doplnenie finančných zdrojov, ktoré im tak zúfalo chýbajú, je naozaj nevyhnutné,“ upozornila.

Pacienti chválili lekárov a sestiery

Na druhej strane pacienti pochválili starostlivosť a správanie lekárov, ako aj zdravotných sestier. Podľa Union ZP sa tak potvrdilo, že ľudský faktor je v oblasti zdravia nezanedbateľným ukazovateľom kvality zdravotníckeho zariadenia.

Najlepšie z prieskumu vyšli nemocnice v Prešovskom kraji, nasleduje Žilinský a Banskobystrický kraj. Najmenej sa darilo Trnavskému kraju. V porovnaní s prieskumom z roku 2015, kedy dostali nemocnice od pacientov Union ZP priemernú známku 1,61, tento rok nastalo mierne zhoršenie na 1,66. Zdravotnícke zariadenia dostávali v prieskume známky ako v škole, čiže najlepšia je 1 a najhoršia 5, ľudia ich hodnotili anonymne.

 

Medzi desať najlepšie hodnotených zdravotníckych zariadení patrí:

 1. Národný endokrinologický a diabetologický ústav n.o.
 2. Psychiatrická nemocnica Michalovce, n.o.
 3. ORL HUMENNÉ, s.r.o.
 4. Nemocnica arm. generála L. Svobodu Svidník, a. s.
 5. Národný ústav tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie Vyšné Hágy
 6. Psychiatrická nemocnica Veľké Zálužie
 7. Nemocnica svätého Michala, a. s.
 8. Mammacentrum sv. Agáty ProCare, a.s.
 9. Východoslovenský onkologický ústav, a.s.
 10. Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s.

 

Najhoršie ohodnotené boli zdravotnícke zariadenia:

 1. Psychiatrická nemocnica Philippa Pinela
 2. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava
 3. Nemocnica s poliklinikou Myjava

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 30. marca 2017 12:12Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...