Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Union
Foto: SITA / Tomáš Benedikovič
27. júna 2016 15:07 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Union ZP vlani vykázala stratu 1,78 mil. eur

Stratu spôsobili podľa zverejnených informácií najmä zvýšené náklady na poskytnutú zdravotnú starostlivosť v ostatnom roku. 

Union zdravotná poisťovňa, a. s. zaznamenala v minulom roku stratu 1,78 milióna eur. Vyplýva to zo Správy o činnosti zdravotnej poisťovne za rok 2015, ktorá je medzi nezaradenými materiálmi na rokovanie vlády. Stratu spôsobili podľa zverejnených informácií najmä zvýšené náklady na poskytnutú zdravotnú starostlivosť v ostatnom roku.

Správu predložila zdravotná poisťovňa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) a vláde podľa zákona o zdravotných poisťovniach.

„Útvar vnútorného auditu nezistil v roku 2015 nedostatky v hospodárení zdravotnej poisťovne. Zdravotná poisťovňa mala počas celého roka 2015 dostatok likvidných prostriedkov na uhrádzanie záväzkov voči poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ako aj všetkých ostatných záväzkov a mala zabezpečenú platobnú schopnosť v zmysle platných právnych predpisov,“ píše sa v materiáli.

Výška základného imania zdravotnej poisťovne k 31. decembru 2015 predstavovala 16,6 milióna eur. „Vlastné imanie vo výške 19 786 652 eur je dostatočné na zabezpečenie plnenia všetkých záväzkov zdravotnej poisťovne, ako aj predpísanej minimálnej úrovne vlastného imania,“ uvádza správa.

Technické rezervy sa ku koncu sledovaného obdobia vyšplhali na 29,45 mil. eur.

Union zdravotná poisťovňa, a. s., je prvou zdravotnou poisťovňou na Slovensku, ktorej jediným akcionárom je zahraničná spoločnosť Achmea B.V. Medzinárodná poisťovacia skupina Achmea je registrovaná v Holandsku, pričom zamestnáva viac ako 22 tisíc zamestnancov v 8 krajinách Európy.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X