Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mri.jpg
Foto: FreeImages.com
4. septembra 2017 13:47 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Union znižuje čakacie lehoty na MR vyšetrenia

Opatrenie bude stáť zdravotnú poisťovňu asi 200 tis. eur.

Union zdravotná poisťovňa znižuje čakacie lehoty na magnetickú rezonanciu. Ako uviedla poisťovňa, jej poistenci budú po novom čakať maximálne 2 až 21 dní.

„Poistenec nemusí urobiť nič navyše – dohodli sme sa s poskytovateľmi MR vyšetrení, aby mu dali najskorší možný termín automaticky,“ vysvetlila členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne Elena Májeková.

Podľa zverejnených informácií, ak by poistenec nebol spokojný s termínom, ktorý na MR vyšetrenie dostal, mal by kontaktovať callcentrum Union ZP, ktoré mu pomôže nájsť pracovisko so skorším dátumom objednania.

Dopyt po MR stúpa

V rámci projektu starostlivosti o klienta pod názvom „Kompas zdravia“ poisťovňa sleduje aj kapacitné presuny svojich poistencov a prispôsobuje tomu ich manažment.

Opatrenie bude stáť zdravotnú poisťovňu asi 200 tis. eur.

Keďže sa magnetická rezonancia pomaly stáva štandardnou vyšetrovacou metódou, rastie aj dopyt zo strany lekárov a pacientov. Počet MR vyšetrení na Slovensku stále stúpa – Union ZP preplatí každý mesiac okolo 2 000 výkonov, čo tvorí medziročný nárast o 9 %.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X