Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Unb_prax.jpg
UNB
26. augusta 2016 13:13 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

V UNB v lete praxovalo viac ako 500 medikov

V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB), najväčšej nemocnici na Slovensku, získa v lete pracovné skúsenosti viac ako 500 študentov. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Zuzana Eliášová.

Študent medicíny Michal Skurák skonštatoval, že už len pri pozorovaní ktoréhokoľvek lekára sa  naučí veľmi veľa, nakoľko každý má svoj originálny prístup k medicíne.

„V ľudskom tele jedno s druhým súvisí, preto už len to, že som na oddelení prítomný, ma učí, ako do toho vidieť, ako nad tým rozmýšľať a prepájať to dokopy tak, aby sme pacientov zdravotný problém čo najlepšie vyriešili a pomohli mu,“ uviedol Skurák.

Skúsenosti naberajú aj na operačnej sále

Lekár Kliniky úrazovej chirurgie SZU a UNB Daniel Knapp hovorí, že nie vždy sú študenti už pevne rozhodnutí počas letných praxí, čo chcú, alebo nechcú robiť. „Je to pre nich také „oťukávanie“ sa s realitou, ktorú môžu nasať len v praxi a na klinických oddeleniach,“ poznamenal Knapp.

Študenti, pre ktorých je to relevantné, sú zaradení aj do operačného programu. Skúsenosti naberajú priamo na operačnej sále zakomponovaní do tímu špičkových odborníkov nemocnice.

Zástupca riaditeľa UNB pre nemocnicu na Kramároch, traumatológ Tomáš Heger priblížil, že sa na praxi personál snaží dávať študentom priestor napríklad na zašitie rán, aby vedeli „šiciu“ techniku.

Ako Heger dodal, pri každom zákroku, kde je študent prítomný, naberie množstvo skúseností či už teoretických alebo praktických.

„Prioritou je pre nás vrátiť pacientovi stratené zdravie, či zachrániť život, dôležité je však aj odovzdávanie skúseností študentom a vychovávanie kvalitných odborníkov do budúcnosti, preto ich berieme s plnou vážnosťou a snažíme sa im odovzdať čo najviac skúseností,“ uzavrel Heger.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X