Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sono
Foto: GettyImages
12. apríla 2019 14:47 Zdravotnícke zariadenia od mevZdravotnictve.sk

UNB kúpila 51 nových ultrasonografov

Prístroje sú už na oddeleniach, nemocnicu vyšli na 2,3 milióna eur

Univerzitná nemocnica Bratislava v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva vysúťažili 51 nových ultrasonografických zariadení v hodnote viac ako 2,3 mil. eur. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Eva Kliská, prístroje už boli dodané na jednotlivé kliniky a oddelenia.

Ultrazvukové zobrazenie je široko využívanou metódou v medicíne. Umožňuje vyšetrenie rôznych vnútorných orgánov, ciev, povrchových častí pri minimálnej záťaži pacienta. Indikácie sú veľmi široké, využívajú ich lekári prakticky všetkých medicínskych odborov.

Unb_sono.jpgLekárom zjednodušia prácu, urýchlia a zlepšia aj diagnostiku

Nové možnosti diagnostiky, inovácie, nové funkcionality, ako aj možnosti prepojenia s inou zdravotnou technikou, ktoré ultrasonografy umožňujú, prispejú k zvýšeniu rýchlosti a kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, a to priamo aj u lôžka pacienta.

„Nové ultrasonografy výrazne zjednodušia prácu lekárov. Poskytnú presnejšiu a rýchlejšiu diagnostiku pacienta,“ povedala riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

Aj tieto diagnostické zariadenia sú súčasťou aktuálnej masívnej obnovy prístrojového vybavenia v UNB. V rámci verejného obstarávania nemocnica z kapitálových výdavkov Ministerstva zdravotníctva nakúpili nové CT prístroje, operačné stoly, anestéziologické prístroje, inkubátory, RTG a tiež C ramená.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X