Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Unb_mimotelovy.jpg
Foto: UNB
26. apríla 2019 14:05 Zdravotnícke zariadenia od mevZdravotnictve.sk

UNB dostala nový špičkový prístroj pre mimotelový obeh

I. Klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny LFUK a UNB má nové zariadenie CardioHelp System. Prístroj pre mimotelový obeh bude slúžiť pacientom so závažným respiračným zlyhaním, ale rovnako bude slúžiť aj pacientom pred transplantáciou pľúc, či počas hrudníkových operačných výkonov.  Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

Klinika AIM je jediným pracoviskom v rámci univerzitných nemocníc na Slovensku, ktoré týmto prístrojom bude disponovať.

Prístroj prevádzkuje, riadi a monitoruje mimotelový obeh. Slúži na odvedenie krvi pacienta mimo tela počas chirurgického zákroku. Krv sa po zákroku vracia späť do tela pacienta.

Široké využitie

Špecializovaný prístroj je možné využiť aj na oxygenoterapiu a tiež v indikovaných prípadoch, keď zlyhá metóda ventilácie pľúc. Jeho hodnota je 83 tisíc eur.

Primár kliniky AIM Akhtam Yaghi skonštatoval, že prístroj je pre kliniku veľkým prínosom. Dokáže pomôcť pacientom so závažným respiračným zlyhaním.

„Ocenia ho aj naši kolegovia počas operačných výkonov na Klinike hrudníkovej chirurgie. Nápomocný môže byť aj v niektorých prípadoch transplantácie pľúc. Široké využitie tohto prístroja je veľkou pomocou pre rozličné spektrum respiračných diagnóz,“ vymenoval Yaghi.

Prístroj venovala nemocnici spoločnosť Slovnaft.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X