Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lanovka na Kamzíku
Foto: SITA/Robert Tappert
12. apríla 2019 12:30 Ostatné od mevZdravotnictve.sk

Ultralanovka pre Plamienok bude v sobotu

V sobotu 13. apríla o polnoci sa na bratislavskej Kolibe pri hornej stanici lanovky začína tretí ročník dvadsaťštyrihodinového charitatívneho bežeckého projektu pre bežcov a ultrabežcov ULTRALANOVKA PRE PLAMIENOK. Informovala o tom riaditeľka Plamienka Mária Jasenková.

„Nie ste v tom sami“ je posolstvo, ktoré bežci a ultrabežci, sponzori, dobrovoľníci, organizátori ako aj všetci návštevníci projektu posielajú nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom a ich rodinám v starostlivosti neziskovej organizácia Plamienok.

Na trati štartuje 70 registrovaných pretekárov vo veku od 18 rokov. Celých 24 hodín budú bežať na trati s dĺžkou tri kilometre a prevýšením 186 metrov. Budú sa môcť pripojiť aj bežci a odbehnúť svoj „bežecký príspevok“ do max. 5 okruhov. V priebehu dňa sa môžu svoje bežecké príspevky aj zopakovať.

K dispozícii bude občerstvenie ultrabežcov, ako aj čelové lampy na zapožičanie pre beh vo večerných, nočných a skorých ranných hodinách. Ďalšie informácie sú na stránke podujatia.

Lanovka pre verejnosť zadarmo

Projekt sa uskutoční s podporou starostu mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Rudolfa Kusého a ďalších externých partnerov.  V sobotu od 10:00 do 18:00 bude pre verejnosť na úseku Železná studnička – Kamzík bezplatne premávať sedačková lanovka.

Beh na dlhú trať je synonymom „behu života“, ktorý zdolávajú rodičia a príbuzní detí v starostlivosti Plamienka. Je to často práve sila ducha, ktorá nielen bežcom, ale aj chorým deťom a ich rodinám  pomáha ísť ďalej. Snahou organizátorov je aj upútať pozornosť ľudí na celom Slovensku a inšpirovať ich k zamysleniu a finančnej pomoci nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom a ich rodinám v starostlivosti neziskovej organizácie.

Tí, ktorí sa nebudú  môcť osobne zúčastniť, majú možnosť pomôcť finančným darom či inou formou pomoci na portáli organizácie.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X