Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pitevňa
Foto: SITA / Martin Havran
7. júna 2016 14:42 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

ÚDZS začne s rekonštrukciou budovy v Košiciach

Víťazom tendra sa stala firma BETPRES, s ktorou úrad uzatvoril zmluvu na 2,48 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) ukončil verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných a rekonštrukčných prác a začne s úpravami budovy na Ipeľskej ulici v Košiciach. Informovala o tom hovorkyňa úradu Andrea Pivarčiová.

Víťazom tendra sa stala spoločnosť BETPRES, s.r.o., Vranov nad Topľou, s ktorou úrad uzatvoril zmluvu za 2,48 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Ako priblížila Pivarčiová, predpokladaná hodnota zákazky vo verejnom obstarávaní bola 3,99 mil. eur bez DPH.

Do súťaže sa prihlásilo desať uchádzačov, pričom žiaden z nich nebol vylúčený. Hodnotiacim kritériom bola najnižšia cena.

V súčasnosti pobočka úradu, ako aj Súdnolekárske a patologicko-anatomické pracovisko (SLaPA) sídlia v Košiciach v prenajatých priestoroch. „Do budovy na Ipeľskej ulici v Košiciach, ktorá je vo vlastníctve úradu, bude po rekonštrukcii presťahované Súdnolekárske a patologicko-anatomické pracovisko (pitevný trakt, laboratórna a administratívna časť vrátane výučbovej základne pre slovenských a zahraničných študentov), ako aj košická pobočka úradu,“ informovala hovorkyňa.

Podľa zmluvy je zhotoviteľ povinný začať so stavebnými prácami do siedmich kalendárnych dní od prevzatia staveniska. Úrad predpokladá, že rekonštrukcia potrvá jeden rok.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X