Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Doctor 563428_1280.jpg
Pixabay.com
12. októbra 2015 9:30 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

ÚDZS očakáva budúci rok príjmy vyššie o 3,4 mil. eur

Úrad pre budúci rok rozpočtuje príspevok zo zdravotných poisťovní v sume 18,1 mil. eur.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) očakáva, že v roku 2016 by mohli byť jeho celkové príjmy vo výške 43,15 mil. eur. V porovnaní s rokom 2015 by sa tak zvýšili o 3,43 mil. eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu, ktorý schválila vláda na ostatnom rokovaní.

Spomínané zvýšenie je dané vplyvom medziročného nárastu príspevku od zdravotných poisťovní o 1,21 mil. eur, ako aj medziročným nárastom zostatku prostriedkov z predchádzajúcich rokov o 2,22 mil. eur, ktoré sú zámerne usporené na krytie výdavkov súvisiacich s rekonštrukciou budovy v Košiciach.

Úrad pre budúci rok rozpočtuje príspevok zo zdravotných poisťovní v sume 18,1 mil. eur. Nedaňové príjmy by mali zostať na rovnakej úrovni, a to 815 tis. eur, najviac peňazí sa očakáva z činnosti súdnolekárskych a patologicko-anatomických pracovísk (SLaPA), konkrétne 805 tis. eur. Úrad tiež predpokladá, že bude mať k dispozícií zostatok prostriedkov z predchádzajúcich rokov v objeme 24,24 mil. eur. Časť z týchto peňazí plánuje ÚDZS použiť na rekonštrukciu svojej budovy v Košiciach.

Celkové výdavky úradu v roku 2016 sa rozpočtujú vo výške 18,66 mil. eur. Najväčšiu časť, konkrétne 17,35 mil. eur, tvoria bežné výdavky, ktoré zahŕňajú mzdy, tovary či služby.

Kapitálové výdavky by na budúci rok mali dosiahnuť 1,31 mil. eur. Úrad má v úmysle tieto financie investovať do softvéru a licencií, do vybavenia SLaPA pracovísk či do výpočtovej techniky. Rozpočtované saldo príjmov a výdavkov v metodike ESA 2010 je v návrhu rozpočtu na rok 2016 vo výške 245,8 tis. eur.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X