Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mrtvy
Foto: Thinkstock
1. marca 2018 9:26 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

TV JOJ: Hlavná odborníčka pre všeobecné lekárstvo odstupuje

Monika Palušková potvrdila televízii JOJ, že dôvodom sú problémy okolo obhliadok mŕtvych

Pre problémy s obhliadkami mŕtvych odstupuje hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo Monika Palušková. Informáciu priniesla TV JOJ, ktorej to potvrdila sama Palušková.

Ako informovala televízia, Monika Palušková mala niekoľko stretnutí s ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom.

Aj s odbornou verejnosťou upozorňovala na to, aby sa vytvoril kompetentný zákon, aby boli obhliadky mŕtvych robené odborne, súdnymi znalcami a patológmi, ale aj lekármi, ktorí prejavia o to záujem, alebo budú preškolení. Minimálne v jednom semestri odborného štúdia.

Ako pred 13 rokmi

Novelu ministerstvo nakoniec upravilo tak, že obhliadanie mŕtvych podľa Paluškovej vracia do obdobia spred 13 rokov.

„Palušková spolu s odborníkmi pripravovali formu zákona, ktorá bola odborná a súhlasili s ňou aj odborníci. Podľa Paluškovej je problém najmä to, že naďalej budú vykonávať obhliadky všeobecní lekári bez preškolenia. Obhliadky teda nerobia výhradne len súdni znalci a patológovia, ktorí sú na to vyštudovaní a lekári, ktorí by prejavili záujem pod podmienkou dôkladného a profesionálneho preškolenia,“ píše sa na webe televízie.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X