Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cakaren
Pixabay.com
8. marca 2016 12:07 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Trnavská radnica čakanie v poliklinike riešiť nebude

Mesto Trnava nebude riešiť centrálny systém objednávania pacientov v Mestskej poliklinike, pretože neštátni lekári o navrhované riešenia neprejavili záujem. Vyplýva to z odpovede mestského úradu na interpeláciu poslanca Jozefa Piknu.

V súčasnosti si poradie pacientov určuje každá ambulancia po svojom. Ľudia už od skorého rána stoja pred budovou polikliniky, po jej otvorení pred dverami ambulancií.

Zdravotnú starostlivosť v poliklinike poskytujú neštátni lekári, mesto im len prostredníctvom Strediska sociálnej starostlivosti prenajíma priestory.

„Vo vzťahu k poskytovateľom zdravotnej starostlivosti vystupuje Stredisko sociálnej starostlivosti iba ako prenajímateľ nebytových priestorov, nemá teda kompetencie na riešenie organizačných záležitostí súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Časenky, prípadne objednávky si riešia poskytovatelia zdravotnej starostlivosti samostatne podľa vlastného uváženia,“ píše sa v odpovedi na interpeláciu.

Ambulancie v budove polikliniky si riešia poradie pacientov rôzne. V niektorých ráno zavesia k dverám poradové čísla, v niektorých dávajú časenky, v ďalších si poradie stanovujú sami pacienti. Žiadny systém však neexistuje, jedným z výsledkov je čakanie pred dverami polikliniky od skorých ranných hodín.

Mesto Trnava nemôže vyhovieť ani návrhu poslanca Piknu na zriadenie šatne v budove polikliniky. Podľa mestského úradu to nie je možné, pretože priestory vo vstupnej hale sú únikovými cestami, ktoré sú zahrnuté do protipožiarneho plánu.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X