Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica_lozka
Foto: FreeImages.com
25. septembra 2015 9:40 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Tri nemocnice Trenčianskeho kraja sa zatiaľ nedohodli s Dôverou

AKTUALIZOVANÉ

Ak nebude dohoda do konca októbra, poistencom Dôvery budú nemocnice poskytovať len akútnu zdravotnú starostlivosť. 

Nemocnice v Prievidzi, Považskej Bystrici a Myjave sa zatiaľ nedohodli s predstaviteľmi zdravotnej poisťovne Dôvera na uzatvorení nových zmlúv. Zo strany nemocníc je podľa Róberta Mikudíka z oddelenia komunikácie Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) záujem dospieť k dohode, aby bola aj pre poistencov Dôvery v týchto nemocniciach zabezpečená komplexná ambulantná aj ústavná zdravotná starostlivosť v plnom rozsahu.

Ak nebude dohoda a podpísané nové zmluvy do 31. októbra, nemocnice prejdú do nezmluvného vzťahu. V praxi by to znamenalo, že poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera by poskytovali len akútnu a neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Tieto zmeny v poskytovaní zdravotnej starostlivosti by sa podľa Mikudíka dotkli len poistencov Dôvery.

Zriaďovateľom nemocníc v Prievidzi, Považskej Bystrici a Myjave je Trenčiansky samosprávny kraj.

Dôvera: S nemocnicami rokujeme, o poistencov sa postaráme

Ako uviedol PR špecialista zdravotnej poisťovne Dôvera Matej Štepianský, poisťovni záleží na tom, aby poistenci mali bezproblémový prístup k zdravotnej starostlivosti. Preto Dôvera so spomínanými nemocnicami rokuje.

„Sme presvedčení, že sa na nových zmluvných podmienkach dohodneme. V prípade, že by nemocnice nepristúpili k dohode, dôvod bude zrejme iný ako racionálny,“ poznamenal Štepianský.

Zástupca Dôvery zároveň pripomenul, že nemocnice sú povinné poskytnúť poistencom akútnu zdravotnú starostlivosť aj v prípade, že by s Dôverou nemali platnú zmluvu. „Taktiež by sme im zabezpečili aj prístup k plánovanej, teda neakútnej zdravotnej starostlivosti. Takže o našich poistencov sa postaráme,“ uzavrel Štepianský.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X