Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tri nemocnice Trenčianskeho kraja sa zatiaľ nedohodli s Dôverou

Nemocnica_lozka
Foto: FreeImages.com

AKTUALIZOVANÉ

Ak nebude dohoda do konca októbra, poistencom Dôvery budú nemocnice poskytovať len akútnu zdravotnú starostlivosť. 

Nemocnice v Prievidzi, Považskej Bystrici a Myjave sa zatiaľ nedohodli s predstaviteľmi zdravotnej poisťovne Dôvera na uzatvorení nových zmlúv. Zo strany nemocníc je podľa Róberta Mikudíka z oddelenia komunikácie Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) záujem dospieť k dohode, aby bola aj pre poistencov Dôvery v týchto nemocniciach zabezpečená komplexná ambulantná aj ústavná zdravotná starostlivosť v plnom rozsahu.

Ak nebude dohoda a podpísané nové zmluvy do 31. októbra, nemocnice prejdú do nezmluvného vzťahu. V praxi by to znamenalo, že poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera by poskytovali len akútnu a neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Tieto zmeny v poskytovaní zdravotnej starostlivosti by sa podľa Mikudíka dotkli len poistencov Dôvery.

Zriaďovateľom nemocníc v Prievidzi, Považskej Bystrici a Myjave je Trenčiansky samosprávny kraj.

Dôvera: S nemocnicami rokujeme, o poistencov sa postaráme

Ako uviedol PR špecialista zdravotnej poisťovne Dôvera Matej Štepianský, poisťovni záleží na tom, aby poistenci mali bezproblémový prístup k zdravotnej starostlivosti. Preto Dôvera so spomínanými nemocnicami rokuje.

„Sme presvedčení, že sa na nových zmluvných podmienkach dohodneme. V prípade, že by nemocnice nepristúpili k dohode, dôvod bude zrejme iný ako racionálny,“ poznamenal Štepianský.

Zástupca Dôvery zároveň pripomenul, že nemocnice sú povinné poskytnúť poistencom akútnu zdravotnú starostlivosť aj v prípade, že by s Dôverou nemali platnú zmluvu. „Taktiež by sme im zabezpečili aj prístup k plánovanej, teda neakútnej zdravotnej starostlivosti. Takže o našich poistencov sa postaráme,“ uzavrel Štepianský.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 25. septembra 2015 9:40Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X