Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Svetzdravia_klaster.jpg
Svet zdravia
19. novembra 2015 15:47 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Trebišovská nemocnica otvorila chirurgický klaster

Ide o združenie chirurgie a traumatológie. Investície si vyžiadali takmer 300 tis. eur.

Nemocnica Svet zdravia Trebišov vo štvrtok predstavila nový chirurgický klaster. Ide o organizačné združenie dvoch príbuzných oddelení, chirurgie a traumatológie. Investície do vybudovania tohto projektu si vyžiadali takmer 300 tisíc eur. Informovala o tom spoločnosť Svet zdravia.

Jednou z výhod nového chirurgického klastra je združenie tímov oboch oddelení, chirurgického aj traumatologického. „Hoci každé oddelenie má svojho primára, všetci lekári a sestry budú spoločne fungovať v centrálnych denných priestoroch. To zabezpečí lepšiu vzájomnú informovanosť a flexibilitu pri liečbe pacientov,“ uviedol riaditeľ trebišovskej nemocnice Vladimír Dvorový.

Nový chirurgický klaster má celkovo 48 plávajúcich lôžok. Ich počet sa bude prispôsobovať aktuálnym potrebám daného oddelenia. Zvýši sa tiež ochrana pred nemocničnými infekciami. Ostrá prevádzka obidvoch oddelení v nových priestoroch je naplánovaná od budúceho týždňa.

Sieť nemocníc Svet zdravia plánuje zavádzať koncept klastrových oddelení postupne aj do ďalších svojich nemocníc. Podobne ako chirurgický klaster možno organizačne vytvoriť internistický klaster alebo klaster matka a dieťa (oddelenia ako gynekologicko-pôrodnícke, neonatológia a pediatria).

Spoločnosť Svet zdravia, a. s., patrí do skupiny Penta Investments. Je prevádzkovateľom štrnástich nemocníc v Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom, Trnavskom a v Trenčianskom samosprávnom kraji, ktorých spádová oblasť predstavuje 1 milión obyvateľov a pracuje v nich 5 932 zamestnancov. Ide o nemocnice v mestách Humenné, Svidník, Spišská Nová Ves, Rožňava, Trebišov, Michalovce, Vranov nad Topľou, Stropkov, Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Galanta, Dunajská Streda a Partizánske.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X