Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2015 11 24 sz dzs 13 novych sanitnych vozidiel park 1 of 2.jpg
Nové sanitné vozidlá
24. novembra 2015 16:48 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Svet zdravia rozširuje vozový park o 13 vozidiel

Do nových sanitných vozidiel investovala spoločnosť 570 tisíc eur.

Regionálna sieť nemocníc Svet zdravia v utorok zaradila do svojej dopravnej zdravotnej služby 13 nových sanitných vozidiel Mercedes-Benz Vito v celkovej hodnote 570 tisíc eur. Ako informoval PR a marketingový manažér Sveta zdravia Tomáš Kráľ, nové vozidlá budú obsluhovať nemocnice v Galante, Rimavskej Sobote, Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Trebišove, vo Vranove na Topľou a v Partizánskom.

„Na budúci rok máme v pláne obstarať minimálne ďalších 30 nových vozidiel. Rovnako máme záujem expandovať formou akvizícií aj do nových regiónov Slovenska. Vďaka centrálnemu riadeniu tejto služby dokážeme navyše skrátiť prepravný čas a čakacie lehoty pre našich pacientov,“ zdôraznil generálny riaditeľ siete regionálnych nemocníc Ľuboš Lopatka.

Svet zdravia prevádzkuje svoju dopravnú zdravotnú službu centrálne cez firmu Svet zdravia DZS, a.s. V súčasnosti má podľa zverejnených informácií k dispozícii 125 vozidiel, vrátane 13 nových.

Spoločnosť Svet zdravia, a. s., patrí do skupiny Penta Investments. Je prevádzkovateľom štrnástich nemocníc v Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom, Trnavskom a v Trenčianskom samosprávnom kraji, ktorých spádová oblasť predstavuje 1 milión obyvateľov a pracuje v nich 5 932 zamestnancov. Ide o nemocnice v mestách Humenné, Svidník, Spišská Nová Ves, Rožňava, Trebišov, Michalovce, Vranov nad Topľou, Stropkov, Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Galanta, Dunajská Streda a Partizánske.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X