Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Svet zdravia oznámil investície do nových nemocníc

Ľuboš Lopatka
SITA / Diana Černáková

Sieť sa zaviazala do nemocníc v Dunajskej Strede a Galante v najbližších piatich rokoch investovať 20,4 milióna eur, už v najbližších mesiacoch to bude 4,8 milióna. 

Sieť regionálnych nemocníc Svet zdravia začala po prevzatí nemocníc v Dunajskej Strede a Galante hľadať riešenia ich problémov v oblasti zadlženosti, podinvestovanosti a z toho vyplývajúceho zlého technického stavu budov a medicínskej techniky. Svet zdravia sa zaviazal v priebehu piatich rokov kapitálovo posilniť obe nemocnice o 20,4 milióna eur, pričom 9,2 milióna pôjde na riešenie zdedených záväzkov nemocníc po lehote splatnosti.
„Spravíme maximum pre to, aby prvé pozitívne zmeny pocítili naši pacienti a zamestnanci čo najskôr,“ povedal na tlačovej besede v Dunajskej Strede generálny riaditeľ Sveta zdravia Ľuboš Lopatka. Štandardy siete by obe nemocnice podľa neho mali dosiahnuť v roku 2017.

Spoločnosť v prvej etape investuje do medicínskej techniky, budov a informačných technológii 4,8 milióna eur, z toho 3 milióny do Galanty a 1,8 milióna do Dunajskej Stredy. Lopatka potvrdil, že Svet zdravia zachová doterajší rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti. V oboch zariadeniach zostane zachovaná aj dvojjazyčnosť. Nemocnice sieť získala kúpou ich akcií od Trnavského samosprávneho kraja.

V galantskej nemocnici by lekári mali v najbližších mesiacoch začať pracovať na novom počítačovom tomografe (CT), digitálnom röntgene, ultrazvuku a na novom operačnom stole. „Hľadáme aj generálne riešenie na opravu neslávne známej fasády budovy, plánujeme rekonštrukciu polikliniky, ako ja nemocničného monobloku. Súčasťou toho bude výmena okien, podláh, lavičiek a sociálnych zariadení,“ povedal Marián Haviernik, riaditeľ nemocnice Svet zdravia v Galante.

V Dunajskej Strede pôjdu investície najprv do diagnostiky

Prvé investície v Dunajskej Strede podľa riaditeľa nemocnice Róberta Mamrillu pôjdu do diagnostickej medicínskej techniky. „Ako prvý bude obstaraný nový digitálny röntgen a dve C ramená pre chirurgiu. Pripravujeme aj prvú etapu výmeny okien, výťahov a rekonštrukcie sociálnych zariadení. V oboch nemocniciach s pripravujú aj investície do informačných technológií,“ dodal.

Svet zdravia doposiaľ spravoval 12 regionálnych nemocníc v Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom a v Trenčianskom kraji, v júli k nim pribudli dve v Trnavskom kraji. V roku 2014 bol obrat spoločnosti 125 mil. eur. Do svojich zdravotníckych zariadení plánuje v tomto roku preinvestovať 17,4 mil. eur. Spolu s nemocnicami v Galante a Dunajskej Strede bude spádová oblasť celej siete takmer jeden milión obyvateľov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 4. augusta 2015 15:55Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X