Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ľuboš Lopatka
Riaditeľ Sveta zdravia Ľuboš Lopatka SITA / ŠŠtefan Madaras
14. decembra 2015 12:35 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Svet zdravia chce investovať do topoľčianskej nemocnice

Firma pripravila dlhodobý investičný plán v predpokladanom objeme 7 miliónov eur.

Sieť regionálnych nemocníc Svet zdravia a spoločnosť Medisimo, s. r. o. dospeli po niekoľkomesačných rokovaniach do záverečnej fázy prípravy dohody s Nitrianskym samosprávnym krajom (NSK) o zmluvných podmienkach pri prevádzke topoľčianskej nemocnice.

Novým prevádzkovateľom nemocnice s nájomným kontraktom na 20 rokov by sa mala stať spoločnosť Svet zdravia. Firma na základe hĺbkového auditu, ktorý sa uskutočnil v lete, pripravila dlhodobý investičný plán v predpokladanom objeme 7 miliónov eur. Informovala o tom v pondelok spoločnosť.

Prvé investície by podľa zverejnených informácií mali smerovať do komplexnej rekonštrukcie operačných sál, nemocničných budov, tepelného hospodárstva a do modernizácie informačnej infraštruktúry a techniky. Nová dohoda podlieha schváleniu zastupiteľstvom NSK. Pravdepodobné schvaľovanie dohodnutých podmienok zmlúv by sa malo uskutočniť v marci budúceho roku.

„Dovolím si tvrdiť, že počas doteraz prebiehajúcich rokovaní bolo snahou všetkých zúčastnených strán nájsť definitívne riešenie, ktoré zabezpečí topoľčianskej nemocnici dlhodobú stabilitu, potrebné investície na modernizáciu a zvýšenie kvality zdravotnej starostlivosti pre pacientov celého regiónu,“ konštatoval generálny riaditeľ spoločnosti Svet zdravia Ľuboš Lopatka.

Spoločnosť Svet zdravia, a. s. patrí do skupiny Penta Investments. Je prevádzkovateľom štrnástich nemocníc v Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom, Trnavskom a v Trenčianskom samosprávnom kraji, ktorých spádová oblasť predstavuje 1 milión obyvateľov a pracuje v nich 5 932 zamestnancov. Ide o nemocnice v mestách Humenné, Svidník, Spišská Nová Ves, Rožňava, Trebišov, Michalovce, Vranov nad Topľou, Stropkov, Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Galanta, Dunajská Streda a Partizánske.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X