Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Preukazy_zdrav
Foto: vZdravotnictve.sk
12. októbra 2018 12:38 Poisťovníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Súkromné poisťovne zaznamenali 128-tisíc zmenových prihlášok

Súkromné zdravotné poisťovne zaznamenali v tomto roku 128-tisíc zmenových prihlášok. Vyplýva to z informácií, ktoré agentúre SITA poskytli poisťovne Dôvera a Union.

Všeobecná zdravotná poisťovňa si počká na oficiálne výsledky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS).

Dôvera chce mať 1,5 mil. poistencov

Dôvera k 30. septembru prijala vyše 76-tisíc zmenových prihlášok, čo je podľa nej podobný počet ako vlani. „Jedným z cieľov Dôvery pre rok 2018 je presiahnuť hranicu 1,5 milióna poistencov.

Výsledok prepoisťovacieho obdobia nám dáva nádej, že tento cieľ sa nám podarí na prelome rokov dosiahnuť,“ uviedla poisťovňa.

Union: S kampaňou sme pokojní

Druhá súkromná poisťovňa Union prijala viac ako 52-tisíc prihlášok z iných zdravotných poisťovní. „Tohtoročnú prepoisťovaciu kampaň hodnotíme pozitívne,“ komentovala poisťovňa výsledky.

VšZP si počká na oficiálne výsledky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý by mal potvrdiť prihlášky na zmenu zdravotnej poisťovne v priebehu novembra.

ÚDZS v minulom roku prijal vyše 123-tisíc zmenových prihlášok. V tomto období zaznamenala prírastok len Dôvera. Ostatné dve poisťovne zaevidovali úbytok poistencov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X