Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Injekcia
Foto: Thinkstock
10. novembra 2017 12:50 Farmácia od SITASITA

ŠÚKL sťahuje konkrétnu šaržu lieku KARON

Dostupnosť liečby týmto nariadením podľa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv ohrozená nie je, na trhu sú pacientom k dispozícii lieky v inej liekovej forme.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z distribučných spoločností a lekární liek KARON, sol inj 1×0,2 ml+9,8 ml (amp. skl.).

Ako ústav uviedol na svojej webovej stránke, konkrétne ide o predmetnú šaržu 2010216.

„Dôvodom stiahnutia uvedenej šarže lieku z trhu je nesúlad so schválenou špecifikáciou v parametri – čistota,“ zdôvodnil ŠÚKL.

K dispozícii iné formy

Liek KARON obsahuje alprostadil, obdobu telu vlastnej látky nazývanej prostaglandín E1.

„Alprostadil spôsobuje rozšírenie ciev a používa sa na liečbu porúch erekcie (tzv. erektilná dysfunkcia) rôzneho pôvodu u dospelých mužov,“ objasnil ústav.

Zároveň ŠÚKL ubezpečuje, že dostupnosť liečby týmto nariadením ohrozená nie je, na trhu sú pacientom k dispozícii lieky v inej liekovej forme.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X