Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ružový deň
LF UPJŠ, foto z osvetovej akcie v roku 2016
13. októbra 2017 8:30 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Študenti Lekárskej fakulty UPJŠ organizujú Ružový október

Študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach organizujú v sobotu 14. októbra 2017 v košickom Auparku ďalší ročník podujatia zameraného na ženské zdravia Ružový október.

Prostredníctvom infostánku prístupného širokej verejnosti v čase od 10. do 18.  hodiny chcú prispieť k šíreniu informovanosti o rakovine prsníka a krčka maternice a osloviť čo najviac žien, aby nezanedbávali prevenciu týchto ochorení. K nej patrí predovšetkým samovyšetrenie prsníkov a preventívne návštevy u gynekológa.

Samovyšetrenie a brožúrky

K dispozícii bude model prsníka, na ktorom sa bude demonštrovať správna technika samovyšetrenia prsníkov, ktoré predstavuje jednoduchú a účinnú metódu smerujúcu k včasnej diagnostike rakoviny prsníka.

„Rozdávať budeme brožúrky s informáciami o rakovine prsníka a krčka maternice, ktoré nám na toto podujatie poskytla Liga proti rakovine a každá okoloidúca dáma od nás dostane ružovú stužku, ktorú si môže pripnúť na znak solidarity s onkologickými pacientkami,“ uviedla vedúca Klubu verejného zdravia Spolku medikov mesta Košice Lucia Hanušínová. Odborné rady ženám poskytne Jana Látal Valigurová z gynekologického oddelenia Východoslovenského onkologického ústavu, a.s.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X