Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pellegrini
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
9. apríla 2019 9:09 Zdravotníctvo od mevZdravotnictve.sk

Študenti chcú pomôcť premiérovi hľadať pleseň v nemocniciach

Premiér sľubuje, že ak nájde v nemocničnej izbe pleseň, okamžite vyhodí riaditeľa.

Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) sa rozhodla pomôcť predsedovi vlády Petrovi Pellegrinimu hľadať pleseň v nemocniciach. Reagovala tak na premiérove výroky v HN Clube.

„Keď prídem do nemocnice a nájdem takú izbu [s plesňou], do hodiny je riaditeľ vyhodený. … Nech je nominant neviemkoho a kamarát a bratranec, otcov, koňov, bratov syn. Pôjde na ulicu okamžite. Pretože to si môže on sám, pán riaditeľ, kúpiť primalex v Baumaxe v sobotu a v nedeľu to môže vymaľovať takto štetcom a nebude tam žiadna pleseň,“ vyhlásil premiér.

Študenti začnú zbierať fotografie

ŠRVŠ víta nadšenie premiéra riešiť žalostný stav nemocníc na Slovensku.

„ŠRVŠ spoločne so zástupcami študentov medicíny začína zbierať fotky a videá, dôkazy o kritickom stave nemocníc, kde sa neobmedzujeme len na „pleseň v rohu izieb“. Vyzývame preto všetkých, ktorým záleží na stave zdravotníctva na Slovensku, aby premiérovi pomohli zmapovať reálny stav,“ informovala rada študentov.

Študentská rada vyzýva verejnosť, aby fotodôkazy o žalostnom stave nemocníc pripájala na jej facebookovú stránku. Môže tiež poslať mail na adresu medici(zavináč)srvs.sk.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X