Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
File000921513512.jpg
Morguefile.com
16. októbra 2015 13:12 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Štátne nemocnice zachovajú mzdy zdravotníkov

Platiť by to malo aj po schválení novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch a stavovských organizáciách v zdravotníctve. 

Asociácia štátnych nemocníc (AŠN) SR zachová dosiahnutú úroveň miezd zdravotníckych zamestnancov k 31. decembru tohto roka. Vyplýva to z rokovania AŠN so Slovenským odborovým zväzom zdravotníctva a sociálnych služieb. Ako však upozornila asociácia, urobí tak v prípade, že sa nezmenia podmienky práce z hľadiska náročnosti vykonávanej pracovnej činnosti a dosahovaných pracovných výsledkov.

Platiť to bude aj v prípade schválenia novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve. Tá by po schválení parlamentom mala nadobudnúť účinnosť od začiatku budúceho roka.

Parlament v októbri posunul do druhého čítania novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch a stavovských organizáciách v zdravotníctve. Návrh novely má podľa predkladateľa, ministra zdravotníctva SR Viliama Čisláka, zabezpečiť rovnaké odmeňovanie všetkých zdravotníckych pracovníkov.

Ako uviedol Čislák, ide o všetky kategórie zdravotníckych pracovníkov vo všetkých zdravotníckych zariadeniach – teda nielen štátnych, ale aj nemocníc v správe vyšších územných celkov, miest a obcí či v prenájme u súkromníkov. Zákon reguluje 80 % mzdy, aby ostal priestor pre kolektívne vyjednávanie aj nenárokovateľnú časť mzdy.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X