Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Štátne nemocnice zachovajú mzdy zdravotníkov

File000921513512.jpg
Morguefile.com

Platiť by to malo aj po schválení novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch a stavovských organizáciách v zdravotníctve. 

Asociácia štátnych nemocníc (AŠN) SR zachová dosiahnutú úroveň miezd zdravotníckych zamestnancov k 31. decembru tohto roka. Vyplýva to z rokovania AŠN so Slovenským odborovým zväzom zdravotníctva a sociálnych služieb. Ako však upozornila asociácia, urobí tak v prípade, že sa nezmenia podmienky práce z hľadiska náročnosti vykonávanej pracovnej činnosti a dosahovaných pracovných výsledkov.

Platiť to bude aj v prípade schválenia novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve. Tá by po schválení parlamentom mala nadobudnúť účinnosť od začiatku budúceho roka.

Parlament v októbri posunul do druhého čítania novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch a stavovských organizáciách v zdravotníctve. Návrh novely má podľa predkladateľa, ministra zdravotníctva SR Viliama Čisláka, zabezpečiť rovnaké odmeňovanie všetkých zdravotníckych pracovníkov.

Ako uviedol Čislák, ide o všetky kategórie zdravotníckych pracovníkov vo všetkých zdravotníckych zariadeniach – teda nielen štátnych, ale aj nemocníc v správe vyšších územných celkov, miest a obcí či v prenájme u súkromníkov. Zákon reguluje 80 % mzdy, aby ostal priestor pre kolektívne vyjednávanie aj nenárokovateľnú časť mzdy.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 16. októbra 2015 13:12Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X