Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NÚSCH
Foto: SITA / Marko Erd
13. októbra 2017 14:00 Zdravotníctvo od SITASITA

Srdcovocievny ústav má nedostatok krvi, darovať ju možno v pondelok

Krv môže darovať každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov.

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) a Detské kardiocentrum v Bratislave majú akútny nedostatok krvi. Vyzývajú preto dobrovoľníkov, aby darovali krv v pondelok počas III. ročníka odberu krvi.

Ako informovala hovorkyňa NÚSCH Dobroslava Krajačičová-Lauková, krv môže darovať každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov, ak daruje krv pravidelne, tak až do veku 65 rokov. Darcovia sa nesmú liečiť na žiadne chronické ochorenie, žena nemôže mať menštruačný cyklus a byť krátko po pôrode. „Krvi máme akútny nedostatok a každý, kto sa prihlási a môže darovať krv, môže zachrániť život niekomu inému,“ uviedla Krajačičová-Lauková.

III. ročník odberu krvi od dobrovoľných darcov sa uskutoční v pondelok od 8:00 do 11:00 v telocvični Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia NÚSCH, Pod Krásnou hôrkou 1 v Bratislave. Odber sa uskutoční prostredníctvom Mobilnej odberovej jednotky Národnej transfúznej služby SR.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X