Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V sobotu sa uskutoční ôsmy Pochod proti rakovine prsníka

Pochod proti rakovine prsníka
Foto: SITA / Marko Erd

Podujatie sa začne o 12:00 registráciou účastníkov a účastníčok na Námestí M. R. Štefánika pri obchodnom centre Eurovea, slávnostne odštartuje o dve hodiny neskôr.

V sobotu 18. júna sa v Bratislave uskutoční už ôsmy ročník Avon Pochodu proti rakovine prsníka. Podujatie, ktoré sa pravidelne koná vo viac ako 60 krajinách sveta, sa začne i skončí na Námestí M. R. Štefánika pri obchodnom centre Eurovea, pričom sprievod pôjde cez Starý Most, Tyršovo nábrežie a Most SNP.

Cieľom akcie je vyjadriť podporu a spolupatričnosť ženám trpiacim touto chorobou a ich rodinám, ako aj získavanie finančnej pomoci na projekty zamerané na prevenciu a liečbu rakoviny prsníka.

Počas podujatia sa predstavia Emma Drobná, Beáta Dubasová s kapelou, Vidiek, Gladiátor, Samuel Tomeček & band, Bystrík Banda, detský folklórny súbor Klnka či skupina bubeníkov Campana Batucada.

Tvárami tohtoročného ružového pochodu proti rakovine je pätica bojovníčok – žien, ktoré sa s touto diagnózou popasovali – Erika, Anna, Michaela, Markéta a Eva. Tie sa s účastníkmi a účastníčkami podelia o svoje životné príbehy.

Na Avon Pochode sa ukážu aj jeho ambasádori a ambasádorky Jana Kirschner, Ada Straková, Maroš Kramár, Alena Heribanová, Hana Rapantová, Braňo „Bruno“ Ciberej, Zlatica Puškárová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Roman Juraško, Kvetka Horváthová, Beáta Dubasová a Henrieta Mičkovicová.

Avon Pochod sa začne o 12:00 registráciou účastníkov a účastníčok na spomínanom Námestí M. R. Štefánika pri obchodnom centre Eurovea. Slávnostne odštartuje a dve hodiny neskôr.

Tak ako aj v minulých ročníkoch, je vstupenkou na podujatie Tričko proti rakovine prsníka, ktoré navrhla dizajnérka Mirka Horká. K dispozícii sú tričká v dámskej, pánskej aj detskej verzii, pričom k tričkám pre dámy a deti organizátori pribalili aj dekoratívne washi pásky.

Peniaze získané z predaja poputujú občianskemu združeniu Zdravá žena na programy prevencie a pomoci pre pacientky s rakovinou prsníka.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 17. júna 2016 10:15Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X