Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lieky
Foto: Thinkstock
16. augusta 2018 8:34 Farmácia od mevZdravotnictve.sk

SME: Kočner sa pokúsil zruinovať Unipharmu

Podnikateľ Marián Kočner sa cez súdny spor snažil obrať distribučnú sieť Unipharma o 45 miliónov eur. Píše o tom denník SME.

Unipharma, ktorú vlastnia stovky malých lekárnikov, chcela kúpiť rekreačné zariadenie pre svojich akcionárov. Kočner dostaval ubytovací rezort v roku 2009. Časť apartmánov kúpila samotná Unipharma, rozpredala ich lekárnikom a čo sa nepredalo, previedla na svoju dcérsku firmu Pharmaeduca.

Po sporoch okolo prenajímania apartmánov a neúspešnom pokuse o výmenu apartmánov za hotel Šport začiatkom roka 2016 Kočnerova blízka firma International Investment Development Holding podala na Unipharmu a Pharmaeducu žalobu o náhradu ušlého zisku o zmienených 45 miliónov eur.

Na súde nepochodil

Peniaze sa Kočnerovi nakoniec vysúdiť nepodarilo. Okresný súd Košice II žalobu vo štvrtok 9. augusta zamietol, uvádza SME.

Kočnerova firma podľa sudcu Adriána Pažúra nielenže vôbec nemala žalovať Unipharmu, keďže samotný biznis riešili lekárnici cez dcérsku firmu Pharmaeduca, ale aj žalobu proti nej zamietol ako nedôvodnú.

Strany sporu sa však ešte môžu odvolať.

Unipharma za sporom vidí oligarchov

Unipharma verdikt privítala, jej riaditeľ a najväčší akcionár Tomislav Jurik za celým sporom vidí snahu oligarchov ovládnuť distribúciu liekov.

„Takáto sofistikovaná kauza sa pripravuje na objednávku, tu totiž nejde len o peniaze, ale o vplyv a moc v zdravotníctve. Ak by totiž súd rozhodol opačne, v konkurze by Unipharmu mohol kúpiť za zlomok jej hodnoty niekto, komu krásne zapasuje do podnikateľského portfólia,“ povedal Jurik.

Kočner pri žalobe lekárnikov využil firmu, z ktorej pred desiatimi rokmi odišla investičná skupina Penta. Dnes s ňou nič nemá a ovládajú ju ľudia blízki vplyvnému podnikateľovi Norbertovi Bödörovi.

Penta tvrdí, že o liekovú distribučnú firmu Unipharma záujem nemá a dôrazne odmieta spájanie s Kočnerom a jeho žalobami.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X