Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenskí lekárnici oslavujú Svetový deň lekárnikov

Lekaren_stit
Foto: FreeImages.com

Farmaceuti na celom svete oslavujú v piatok 25. septembra Svetový deň lekárnikov. Jeho témou je motto „Lekárnik – váš partner v zdravotnej starostlivosti“. Slovenská lekárnická komora preto chce poukázať na poskytovateľov lekárenskej starostlivosti vo svetle pomáhajúcej profesie. Toto výročie si komora pripomenie organizáciou odborných a spoločenských podujatí a vyhlásením „Roka farmaceuta ako pomáhajúcej profesie“.

Zároveň pri tejto príležitosti udelí ocenenie pre farmaceutov, ktorí v prostredí, kde vykonávajú svoje povolanie, predstavujú výrazné osobnosti a robia dobré meno lekárnickému stavu.

Na tento deň bol Svetový deň lekárnikov stanovený Medzinárodnou farmaceutickou federáciou (FIP) – globálnou federáciou národných asociácií lekárnikov a vedeckých pracovníkov. Prostredníctvom 132 členských organizácií reprezentuje FIP viac ako 3 milióny farmaceutických odborníkov.

V deň výročia ustanovujúceho snemu udelí  SLeK ocenenie Artemide Zattiho (lekárnika známeho vytrvalým a nezištným postojom v pomoci chudobným pacientom) farmaceutom na základe nominácií verejnosti a takýmto spôsobom poďakuje za šírenie dobrého mena lekárnického stavu. Tento deň pripadne na 13. november 2015 a desiati farmaceuti získajú ocenenie „Artemide – uznanie SLeK za spoločenský prínos lekárnika“.

Nominácie je možné zasielať prostredníctvom hlasovacieho formulára na webe SLeK alebo poštou na adresu: Slovenská lekárnická komora, Nová Rožňavská 3, 831 04 Bratislava, prípadne elektronicky na e-mailovú adresu: sekretariat(zavináč)slek.sk.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 25. septembra 2015 9:55Zdroj vZdravotnictve.sk
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X