Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lekaren_stit
Foto: FreeImages.com
25. septembra 2015 9:55 Farmácia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Slovenskí lekárnici oslavujú Svetový deň lekárnikov

Farmaceuti na celom svete oslavujú v piatok 25. septembra Svetový deň lekárnikov. Jeho témou je motto „Lekárnik – váš partner v zdravotnej starostlivosti“. Slovenská lekárnická komora preto chce poukázať na poskytovateľov lekárenskej starostlivosti vo svetle pomáhajúcej profesie. Toto výročie si komora pripomenie organizáciou odborných a spoločenských podujatí a vyhlásením „Roka farmaceuta ako pomáhajúcej profesie“.

Zároveň pri tejto príležitosti udelí ocenenie pre farmaceutov, ktorí v prostredí, kde vykonávajú svoje povolanie, predstavujú výrazné osobnosti a robia dobré meno lekárnickému stavu.

Na tento deň bol Svetový deň lekárnikov stanovený Medzinárodnou farmaceutickou federáciou (FIP) – globálnou federáciou národných asociácií lekárnikov a vedeckých pracovníkov. Prostredníctvom 132 členských organizácií reprezentuje FIP viac ako 3 milióny farmaceutických odborníkov.

V deň výročia ustanovujúceho snemu udelí  SLeK ocenenie Artemide Zattiho (lekárnika známeho vytrvalým a nezištným postojom v pomoci chudobným pacientom) farmaceutom na základe nominácií verejnosti a takýmto spôsobom poďakuje za šírenie dobrého mena lekárnického stavu. Tento deň pripadne na 13. november 2015 a desiati farmaceuti získajú ocenenie „Artemide – uznanie SLeK za spoločenský prínos lekárnika“.

Nominácie je možné zasielať prostredníctvom hlasovacieho formulára na webe SLeK alebo poštou na adresu: Slovenská lekárnická komora, Nová Rožňavská 3, 831 04 Bratislava, prípadne elektronicky na e-mailovú adresu: sekretariat(zavináč)slek.sk.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X