Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lekaren_stit
Foto: FreeImages.com
13. novembra 2015 15:23 Farmácia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Slovenská lekárnická komora oslavuje 25. výročie

Na piatkovom slávnostnom sneme prezident SLeK Ondrej Sukeľ zhodnotil doterajšie fungovanie komory a zároveň ocenil desať farmaceutov na základe nominácií verejnosti.

Slovenskí lekárnici v piatok oslávili 25. výročie ustanovujúceho snemu Slovenskej lekárnickej komory, ako jedinej zákonom zriadenej stavovskej organizácie lekárnikov na Slovensku.

Pri tejto príležitosti prezident SLeK Ondrej Sukeľ zhodnotil doterajšie pôsobenie komory a zároveň naznačil jej budúce smerovanie. „Pri príležitosti 25. výročia založenia Slovenskej lekárnickej komory si kladieme otázky, aký bol vývoj nášho povolania a hlavne ako má vyzerať profesia farmaceuta v budúcnosti. Po stáročiach vnímania lekárnika ako experta v príprave liekov dnes žijeme etapu klinickej orientácie farmaceuta v zmysle konceptu definovaného WHO už v roku 1988, ktorý nás v priebehu uplynulých rokov definoval ako prvolíniových konzultantov farmakoterapie,“ konštatoval.

Sukeľ dodal, že komora sa rozhodla začať proces definície farmaceuta ako pomáhajúcej profesie. Prezident chce, aby lekárnici boli vnímaní ako tí, pre ktorých je pomoc pacientovi zmyslom ich povolania a života.

Na piatkovom slávnostnom sneme lekárnikov, pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku, udelila SLeK ocenenie „Artemide – uznanie SLeK za spoločenský prínos lekárnika“ desiatim farmaceutom na základe nominácií verejnosti. Takýmto spôsobom poďakovala za šírenie dobrého mena lekárnického stavu v prostredí, kde vykonávajú svoje povolanie a predstavujú výrazné osobnosti. Stalo sa tak po prvýkrát v histórii SLeK.

Slávnostným snemom komora otvára „Rok farmaceuta ako pomáhajúcej profesie“. V rámci toho pripravuje osvetové a informačné kampane zamerané na správnu farmakoterapiu a prístup k liečbe dojčiacich žien, malých detí a na správne zaobchádzanie s liekmi v domácnostiach.

SLeK udelila ocenenie Artemide týmto lekárnikom: PharmDr. Danica Bošanská, PharmDr. Marcel Jusko, PhD., RNDr. Roman Smieško, PharmDr. Alena Chytilová, PharmDr. Peter Mihálik, doc. RNDr. Magdaléna Fulmeková, CSc., Mgr. Andrea Biščová, Dr. Jozef Blahovec, PharmDr. Vasiľ Šatnik, PhD., PharmDr. Viliam Fedorko. Špeciálne ocenenie bolo udelené Jozefovi Wolfovi, bývalému riaditeľovi sekretariátu SleK, za dlhoročnú svedomitú prácu pre Slovenskú lekárnickú komoru.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X