Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kufirk_peniaze.jpg
Pixabay.com
4. decembra 2015 12:05 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

SLK víta zrušenie protikorupčných školení

Slovenská lekárska komora (SLK) víta rozhodnutie vlády zrušiť protikorupčné školenia pre zdravotníckych pracovníkov, ktoré mali byť súčasťou novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Kabinet schválil v stredu zrušenie tejto úlohy pre Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Ako informovala komora, v rámci riadneho medzirezortného pripomienkového konania k návrhu na zmenu uznesenia vlády uplatnila zásadnú pripomienku. SLK v nej uviedla, že jednoduché zrušenie úlohy pre rezort zdravotníctva uznesením nestačí.

Skutočným riešením by bolo zabezpečenie pravidiel a väčšej transparentnosti tvorby siete poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, stransparentnenie vzťahov medzi zdravotnými poisťovňami a poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti pri uzatváraní zmlúv a podmienok poskytovania zdravotnej starostlivosti z prostriedkov občanov. „S poľutovaním konštatujeme, že takúto úpravu sme v uznesení vlády SR z 2. decembra nenašli,“ zhodnotila komora.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X