Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

SLK víta zrušenie protikorupčných školení

Kufirk_peniaze.jpg
Pixabay.com

Slovenská lekárska komora (SLK) víta rozhodnutie vlády zrušiť protikorupčné školenia pre zdravotníckych pracovníkov, ktoré mali byť súčasťou novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Kabinet schválil v stredu zrušenie tejto úlohy pre Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Ako informovala komora, v rámci riadneho medzirezortného pripomienkového konania k návrhu na zmenu uznesenia vlády uplatnila zásadnú pripomienku. SLK v nej uviedla, že jednoduché zrušenie úlohy pre rezort zdravotníctva uznesením nestačí.

Skutočným riešením by bolo zabezpečenie pravidiel a väčšej transparentnosti tvorby siete poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, stransparentnenie vzťahov medzi zdravotnými poisťovňami a poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti pri uzatváraní zmlúv a podmienok poskytovania zdravotnej starostlivosti z prostriedkov občanov. „S poľutovaním konštatujeme, že takúto úpravu sme v uznesení vlády SR z 2. decembra nenašli,“ zhodnotila komora.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 4. decembra 2015 12:05Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...