Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marian Kollár
Foto: SITA / Radoslav Maťaš
27. januára 2016 14:55 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

SLK schválila nové vnútrokomorové predpisy

Slovenská lekárska komora (SLK) na svojom mimoriadnom sneme 22. januára schválila nové vnútrokomorové predpisy. „Zmeny predpisov vyplynuli z potreby reflektovania na blížiace sa tohtoročné voľby do všetkých orgánov Slovenskej lekárskej komory,“ informovalo Prezídium SLK v informácii pre médiá.

Ako uviedol pre portál vZdravotnictve.sk prezident SLK Marian Kollár, zmeny štatútu Slovenskej lekárskej komory, volebného poriadku, ako aj rokovacieho poriadku sa dotýkajú zníženia nákladovosti činnosti orgánov komory, predovšetkým znížením počtu členov volených orgánov komory na úrovni regionálnych a subregionálnych komôr. „Schválením noviel sa tiež zjednoduší voľba orgánov komory a zvýši sa zodpovednosť členov komory za výkon prijatých funkcií,“ vysvetlil Kollár.

Podľa prezídia, po vnútrokomorovej diskusii, zapracovaní pripomienok a schválení záverečného dokumentu Radou SLK si členovia mimoriadneho snemu vypočuli všetky návrhy na zmeny predpisov. Týkali sa volebného a rokovacieho poriadku a tiež Štatútu SLK.

„Všetci účastníci mimoriadneho Snemu SLK pristúpili k návrhu zmien s vierou, že sa po zapracovaní pozmeňovacích návrhov práca Slovenskej lekárskej komory, jej jednotlivých orgánov a funkcionárov skvalitní, zefektívni a tiež zaktivizuje. Kompletný návrh s ďalšími drobnými zmenami bol Snemom Slovenskej lekárskej komory odhlasovaný a prijatý,“ vyhlásilo prezídium SLK.

Ako uviedol prezident SLK Marian Kollár, snem rokoval „v pokojnom a konštruktívnom ovzduší“.

„Všetci prítomní delegáti sme sa zhodli na tom, že naším spoločným záujmom je pomôcť komore a všetky zmeny, ktoré sme v diskusii prebrali a nakoniec aj prijali, pomôžu komore a jej členom. Očakávame, že bude akcieschopnejšou a na jej profilovaní sa budú podieľať nielen skúsení, ale i noví, zodpovední funkcionári,“ skonštatoval Kollár.

Denník SME v decembri upozornil, že SLK opustil šéf Asociácie súkromných lekárov Marián Šóth. Jedným z dôvodov bol spôsob, akým sa majú obsadzovať miesta jej regionálnych šéfov.

„Podľa posledných informácií má komora snahu zmeniť volebný poriadok. Hlavná zmena nastane, že regionálnych prezidentov bude navrhovať Bratislava a skončila sa demokracia,“ uviedol Šóth. „Zrazu sa stane, že regionálnym prezidentom nebude ten, koho región chce, ale príde niekto z centra a povie – bude to tento,“ vysvetlil.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X