Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro
Foto: Pixabay.com
20. mája 2016 11:00 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Skupina Hartmann vlani s rastom zisku o 8,2 %

Konsolidovaný čistý zisk skupiny vzrástol vlani na takmer 85 miliónov eur.

Poskytovateľ zdravotníckych a hygienických prostriedkov, skupina Hartmann, dosiahol za minulý rok konsolidovaný čistý zisk 84,8 milióna eur, čo predstavuje medziročný nárast o 8,2 percenta. Ako informovala spoločnosť, obchodný obrat sa zvýšil o 4,2 % na 1,94 miliardy eur.

V segmente hojenia rán zaznamenali v hodnotenom roku tržby spoločnosti Hartmann nárast o 5,2 % na 425 miliónov eur, čo zodpovedá organickému rastu o 5,1 percenta. V oblasti starostlivosti o inkontinenciu vzrástol obrat o 2,8 % na 644,4 milióna eur. „Tento segment opäť patrí medzi časti s najvyšším obratom v rámci skupiny Hartmann a jeho podiel na celkovom obrate tvorí 33,2 percenta. Organický rast v tejto oblasti dosiahol hodnotu 2,6 percenta,“ uviedla skupina.

Celosvetový obrat v časti prevencie infekcií vzrástol v minulom roku o 5,7 % na 466 mil. eur pri organickom raste o 5,6 percenta. V oblasti iných aktivít vygenerovala spoločnosť obrat 405,5 miliónov eur. V porovnaní s rokom predtým sa zvýšil o 4 percentá. Skupina v uplynulom fiškálnom roku navýšila svoju čistú likviditu o 33,8 mil. eur na 44,6 mil. eur. Vlastný kapitál stúpol vlani o 68,7 milióna eur na 759,1 milióna eur.

Ku koncu roka 2015 zamestnávala skupina 10 346 zamestnancov, o 130 viac ako v roku 2014. „Vo fiškálnom roku 2016 očakávame, že naše prioritné programy a opatrenia budú mať pozitívny vplyv na predaj a zisk. Ak starostlivo zvážime všetky faktory, sme opatrne optimistickí, že v roku 2016 dosiahneme mierny nárast v obrate i hrubom zisku. Na základe organického rastu plánuje mierne vylepšiť čistú finančnú pozíciu skupiny,“ komentoval výsledky generálny riaditeľ spoločnosti Andreas Joehle. 

Skupina Hartmann je poskytovateľom zdravotníckych a hygienických výrobkov. Primárne aktivity má v oblasti hojenia rán, starostlivosti o inkontinenciu, prevencie infekcií, jednorazových výrobkov pre chirurgiu a pre domáce ošetrovanie. Firma sídli v Heidenheime v Nemecku a s pobočkami po celom svete pôsobí na hlavných globálnych trhoch. Paul Hartmann AG je centrálou skupiny firiem. Vstupom do podniku Rico Veverská Bítýška vznikla v roku 1991 spoločnosť Hartmann – Rico a. s., ktorá patrí k výrobcom a distribútorom zdravotníckych pomôcok a hygienických výrobkov v ČR a SR.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X