Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica_moravce.jpg
Nemocnica Zlaté Moravce | Foto: Agel SK
16. júla 2018 12:13 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Skupina AGEL vlani hospodárila so ziskom 30 miliónov eur

V roku 2017 sa skupina rozrástla o štyri nové nemocnice. V Česku to bola nemocnica Říčany, na Slovensku potom trojica nemocníc v Zlatých Moravciach, v Leviciach a v Komárne.

Skupina Agel, súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, dosiahla v roku 2017 konsolidovaný zisk 782 miliónov českých korún tj. 30 miliónov eur. Informovala o tom v tlačovej správe.

„Dosiahnutý zisk v minulom roku korešponduje s našimi rozvojovými plánmi, ktoré rátajú s dlhodobou expanziou, akvizíciami nových zdravotníckych zariadení a masívnymi investíciami do tých súčasných,“ zhodnotil hospodársky výsledok predseda predstavenstva spoločnosti Agel Milan Leckéši.

Pribudla aj škola

V roku 2017 sa skupina Agel rozrástla o štyri nové nemocnice.

V Česku to bola nemocnica Říčany, na Slovensku potom trojica nemocníc v Zlatých Moravciach, v Leviciach a v Komárne. Investície skupiny Agel do zdravotníckych zariadení dosiahli vlani 425 miliónov českých korún, t.j. 16,4 miliónov eur.

„Významnou novinkou v chode našej skupiny bolo v minulom roku otvorenie vlastnej Agel strednej zdravotníckej školy v Ostrave. Je to jedna z našich aktívnych odpovedí na personálnu krízu v českom zdravotníctve. Pretože sa jej činnosť stretla s veľkým záujmom, otvoríme v budúcom školskom roku jej pobočku i v Českém Těšíně,“ predstavil novinku Leckéši.

200-tisíc hospitalizácií

Skupina AGEL zamestnáva 12,2-tisíc pracovníkov. V minulom roku bolo v zdravotníckych zariadeniach skupiny Agel vykonaných 5,3 milióna ambulantných ošetrení, 200-tisíc hospitalizácií a narodilo sa tu takmer 13-tisíc detí.

Súčasťou pôsobenia skupiny je od roku 2011 činnosť jej nadácie, ktorá v minulom roku rozdelila medzi žiadateľov cez päť miliónov českých korún, t.j. 190-tisíc eur.

Skupina Agel prevádzkuje 22 nemocníc, sieť polikliník, lekárne, laboratóriá, distribučné spoločnosti a ďalšie špecializované zdravotnícke zariadenia.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X