Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica_levice.jpg
Foto: AGEL SK
19. septembra 2017 8:46 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Skupina AGEL prevzala nemocnicu v Leviciach

AGEL začal prevádzkovať levickú nemocnicu 15. septembra. Nemocnica Levice sa postupne začlení do takzvaného západného klastra skupiny, ktorý združí aj Nemocnicu Zlaté Moravce a Všeobecnú nemocnicu Komárno.

Skupina AGEL rozšírila svoje pôsobenie v Nitrianskom samosprávnom kraji. Najväčší poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe začal prevádzkovať levickú nemocnicu 15. septembra.

Nemocnica Levice sa postupne začlení do takzvaného západného klastra skupiny, ktorý združí aj Nemocnicu Zlaté Moravce a Všeobecnú nemocnicu Komárno.

Ako v pondelok informovala spoločnosť AGEL SK, a. s., v súčasnosti prevádzkuje desať zdravotníckych zariadení na Slovensku.

Poslanci Nitrianskeho kraja odsúhlasili vstup skupiny AGEL do Nemocnice s poliklinikou Levice v júni tohto roka, a to formou prenájmu na dvadsať rokov.

Zmenili názov

Zdravotnícke zariadenie po vstupe nového prevádzkovateľa zmenilo názov na Nemocnica Levice. V súčasnosti nemocnica zamestnáva približne šesťsto zamestnancov a jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160 tisíc obyvateľov. Ide o jednu z najväčších nemocníc v Nitrianskom kraji.

„Našou prioritou je zabezpečiť modernizáciu a rozvoj levickej nemocnice. Dúfame, že naše investície a manažérske riadenie sa prejaví rastom kvality zdravotníckych služieb pre obyvateľov celého regiónu,“ povedal predseda predstavenstva AGEL SK Michal Pišoja.

Preinvestujú 8,3 mil. eur

AGEL plánuje najmä stabilizovať personálnu situáciu a zaviesť nový dlhodobý investičný program s cieľom modernizácie a rozvoja nemocnice. Do levickej nemocnice chce investovať takmer 8,3 mil. eur. Prvé investície by mali ísť do nového prístrojového vybavenia.

Zdravotníkov čaká postupný prechod na moderné manažérske riadenie. Pacienti majú od pondelka možnosť komunikovať s nemocnicou online, aktuálne informácie sa dozvedia prostredníctvom novej webovej stránky.

O sieti AGEL

Spoločnosť AGEL je súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe. V súčasnosti prevádzkuje v Českej republike a na Slovensku nemocnice, polikliniky, sieť lekární, laboratórií, distribučných spoločností a špecializované zdravotnícke zariadenia.

Na Slovensku pôsobí od roku 2006 prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti AGEL SK a prevádzkuje nemocnice, špecializovanú nemocnicu v Bratislave, pracovnú zdravotnú službu a ďalšie spoločnosti, ktoré súvisia s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

Spoločnosť so sídlom v Bratislave vznikla v júli 2006 a má základné imanie 3,8 mil. eur.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X