Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skalická nemocnica má už deväť monitorov dychu

Skalica_monitor_2.jpg
FNsP Skalica

Ďalšie tri monitory dychu má od minulého týždňa neonatologické oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Skalica. Spolu tak už má deväť monitorov. Informovala o tom Martina Plášková z FNsP Skalica.

 

Záujem o zapožičiavanie monitorov dychu v skalickej nemocnici podľa nej stále rastie. Tri monitory od Nadácie Križovatka tak pribudli po necelých štyroch mesiacoch.

Riaditeľka nadácie Táňa Tomasch uviedla, že nadácia takto napĺňa hodnoty, ktoré má stanovené – a to predchádzať syndrómu náhleho úmrtia novorodencov (SIDS) účinnou prevenciou vo forme používania monitorov dychu v domácom prostredí.

Nezisková organizácia Nadácia Križovatka sa snaží vybaviť monitormi dychu všetky pôrodnícke oddelenia v nemocniciach a jednotky intenzívnej starostlivosti na celom území Slovenskej republiky.

SIDS je náhla neočakávaná smrť dovtedy zdravého dieťaťa do jedného roka. Väčšinou sa zjavuje v spánku. Presná príčina nie je známa. Za hlavné rizikové faktory sa považuje nedonosenosť, fajčiarske prostredie, spánok na bruchu, prehriatie, dovtedy nezistená genetická porucha, srdcová porucha a podobne. Predpokladá sa spolupôsobenie viacerých rizikových faktorov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 4. augusta 2016 9:34Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X