Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Karty.jpg
Foto: Pixabay.com
23. apríla 2019 15:13 Ostatné od mevZdravotnictve.sk

„Sestry v malých nemocniciach veľa času hrajú karty,“ tvrdí americká poslankyňa

Americká poslankyňa štátu Washington Maureen Walsh rozzúrila sestry. Vyhlásila totiž, že v malých nemocniciach strávia veľa času tým, že hrajú karty.

Republikánska poslankyňa svoj komentár predniesla v Senáte počas rokovania o zákone, ktorý má zlepšiť pracovné podmienky sestier. Návrh požaduje záruku neprerušovaných prestávok na jedlo a oddych, ako aj prísne obmedzenia nadčasov.

Walsh predniesla pozmeňujúci návrh, podľa ktorého by sa tieto pravidlá nevzťahovali na nemocnice s menej ako 25 lôžkami.

Sestry odmietajú výnimky

Komora sestier štátu Washington upozornila, že hľadať sestry do malých vidieckych nemocníc je už v súčasnosti ťažké. Výnimky zo zákona by situáciu ešte zhoršili, varujú sestry.

Sestry kritizujú poslankyňu na sociálnych sieťach. Na Twitteri sa pod tagom #nursesplaycards rozprúdila živá debata. Sestry dokonca začali petíciu, aby Maureen Walsh sprevádzala sestru v dvanásťhodinovej službe.

Poslankyňa sa k celej veci odmietla vyjadriť, uzatvára agentúra AP.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X