Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kavec_lazor.jpg
Monika Kavecká (vľavo) a Iveta Lazorová vZdravotnictve.sk
5. februára 2016 17:49 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Sestry prijali Ficovu ponuku, chcú rokovať o návrate

Sestry sú pripravené rokovať o podmienkach návratu aj počas víkendu. 

Sestry a pôrodné asistentky prijali návrh premiéra SR Roberta Fica, aby sa všetky sestry vo výpovediach vrátili naspäť na svoje pôvodné pracovné miesta. Informovali o tom v piatok na brífingu predsedníčka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA) Monika Kavecká a prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) Iveta Lazorová.

„Zároveň ale žiadame, aby pán premiér autoritou svojho úradu písomne garantoval všetkým sestrám a pôrodným asistentkám, ktoré k 5. februáru 2016 zostali vo výpovediach, pracovnú zmluvu na dobu neurčitú s uvedením miesta pracoviska na pôvodnom oddelení, kde sestra pracovala a presným uvedením koeficientu mzdy vo výške od 0,96- až 1,16-násobku priemernej mzdy v národnom hospodárstve podľa vzdelania sestier s tým, že ostatné ustanovenia a mzdové náležitosti ostanú zachované,“ povedala Kavecká novinárom.

Jednou zo zásadných požiadaviek, o ktorej chcú sestry rokovať, je dodržiavanie personálnych normatívov vo všetkých nemocniciach. „Iba tak sa dokáže zabezpečiť adekvátna starostlivosť pre pacientov. Pacient je pre nás na prvom mieste,“ poznamenala Kavecká.

Sestry zároveň vyzvali premiéra, vzhľadom na situáciu v nemocniciach v Prešove, Žiline, Trnave, Trenčíne, Martine, Trstenej , Dolnom Kubíne, Čadci, Bojniciach a Košiciach, aby sa začali rokovania o konkrétnych podmienkach návratu. „Sestry sú pripravené na rokovania aj počas víkendu,“ dodala Kavecká.

Premiér Fico odmietol v piatok kompromisné memorandum, ktoré ponúkli sestry. Podľa neho je nerealizovateľné. „V memorande sa hovorilo o všetkých sestrách na Slovensku, toto je vlastne pre sestry, ktoré sú k piatku vo výpovediach,“ ozrejmila Kavecká.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X