Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Florence_2016.jpg
Svet zdravia
13. septembra 2016 9:00 Ostatné od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Sestry môžu súťažiť o titul Florence roka

Súťaž je určená študentom tretích ročníkov odborov ošetrovateľstvo a diplomovaná všeobecná sestra. Lákadlom je vysoká výhra a garantované pracovné miesto po skončení štúdia.

Sieť nemocníc Svet zdravia spoločne s partnermi vyhlasuje odbornú súťaž Florence roka 2016 pre študentov 3. ročníkov denného štúdia v študijnom odbore ošetrovateľstvo a diplomovaná všeobecná sestra na Slovensku.

Budúcim sestrám poskytne príležitosť preveriť si a zmerať sily v oblasti teoretickej a praktickej prípravy. Zároveň má jej účastníkom rozšíriť poznatky o moderných ošetrovateľských trendoch, systéme zdravotného poistenia, ako aj o iných potrebných nemedicínskych témach. Informoval o tom hovorca Sveta zdravia Tomáš Kráľ.

Finančné ocenenie i ponuka práce

Októbrové vyvrcholenie súťaže následne dvadsiatim finalistom ponúkne kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3 000 eur.

Všetkým finalistom Svet zdravia súčasne ponúkne garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia a na oddelení podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.florenceroka.sk do 27. septembra 2016.

Po Medikovi roka aj Florence

„Po úspešných dvoch ročníkoch súťaže o najlepšieho medika – Medik roka – sme chceli ponúknuť rovnaký koncept aj budúcim sestrám,“ vysvetľuje generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia Ľuboš Lopatka.

„Verím, že aj v tomto prípade sa nám podarí vytvoriť pre ambicióznych študentov ošetrovateľstva atraktívne podmienky na porovnanie ich teoretických vedomostí a do veľkej miery aj ich pripravenosti na budúcu prax. Zo skúseností dnes vieme, že aj takáto súťaž môže budúcim medicínskym pracovníkom pomôcť pri rozhodovaní pre prácu v slovenských nemocniciach,“ dodal Lopatka.

Programová skladba a obsahová orientácia súťaže sú zamerané na overenie úrovne v oblasti teoretickej prípravy (formou kazuistík), praktických skúseností, moderných medicínskych trendov, ako aj celospoločenského dopytu a na poskytnutie príležitosti rozšíriť si vedomosti z oblasti zdravotného poistenia.

Dvadsiatka finalistov postupujúcich do záverečného kola bude mať možnosť zapojiť sa do série workshopov pod vedením skúsených odborníkov na pôde nemocnice Svet zdravia Trebišov v termíne 21. až 23. októbra 2016.

Na počesť Dámy s lampou

Florence Nightingale
by Goodman [Public domain], via Wikimedia Commons
Súťaž nesie meno Florence Nightingale (1820 – 1910), zakladateľky moderného ošetrovateľstva. Za krymskej vojny v roku 1854 v Turecku ošetrovala ranených.

Kritizovala podmienky, v ktorých sa vojaci nachádzali, stretla sa však len s nezáujmom a s nečinnosťou lekárov a dôstojníkov. Na vizity chodila radšej v noci, preto ju volali „dáma s lampou“.

Vytvorila zásady zdravého prostredia v ošetrovni: čistý vzduch (vetranie, udržiavanie teploty, uloženie pacienta v miestnosti), čistá voda (zdroj infekcií), kanalizácia (riziko epidémií), čistota a svetlo (priame, slnečné).

Jej teória tzv. manažmentu maličkostí sa týkala aj hluku, zloženia stravy a jej podávania. Za pol roka sa vďaka jej opatreniam znížila úmrtnosť vojakov zo šesťdesiat na dve percentá.

V roku 1860 založila prvú školu pre ošetrovateľky na svete a v roku 1869 bola spoluzakladateľkou prvej dievčenskej vysokej školy medicíny.

Tri kolá

Koncept súťaže pozostáva zo troch samostatných postupových kôl. Prvým je samotná registrácia do súťaže. Druhým je správne vypracovanie prípadových štúdií/kazuistík formou online kvízu.

Posledným, tretím modulom je zavŕšenie celej súťaže trojdňovým sústredením, ktoré pozostáva zo série odborných workshopov a zo záverečnej súťaže s vyhlásením hlavného víťaza súťaže Florence roka 2016.

Harmonogram súťaže:

  • online registrácia na www.florenceroka.sk do 27. septembra 2016;
  • vypracovanie online teoretického kvízu od 15. do 30. septembra 2016;
  • vyhlásenie 20 finalistov postupujúcich do záverečného kola 7. októbra 2016;
  • súťažné finálové sústredenie s vyhlásením víťazov od 21. do 23. októbra 2016 v Trebišove.

Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je spoločnosť Svet zdravia, a. s., v spolupráci s hlavným partnerom súťaže, so zdravotnou poisťovňou Dôvera, a. s. Odborným garantom je Fakulta zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove. Mediálnym partnermi sú odborný týždenník Zdravotnícke noviny a dvojmesačník Sestra.

Hlavnou cenou pre celkového víťaza súťaže Florence roka 2016 je finančná odmena vo výške 3 000 eur netto. Pre študenta, ktorý v súťaži obsadí 2. miesto, je pripravená finančná odmena vo výške 500 eur netto a pre študenta, ktorý v súťaži obsadí 3. miesto, je pripravená finančná odmena vo výške 300 eur netto.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X