Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
IK_nemocnica_Trnava
Sprava: Predsedníčka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Monika Kavecká, prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Iveta Lazorová a členka rady Regionálnej komory SaPA Trnava Barbora Kapitánová SITA/Ivan Kopčáni
7. februára 2016 10:59 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Sestry budú rokovať so šéfmi nemocníc

Na svoje pôvodné miesta chcú nastúpiť spoločne

V pondelok 8. februára pôjdu zástupcovia sestier a pôrodných asistentiek dohodnúť individuálne zmluvy pre všetky sestry a pôrodné asistentky, ktoré sú vo výpovediach. Informovali o tom odbory a komora sestier.

Sestry v najbližších dňoch predložia návrhy pracovných zmlúv, počkajú na podpis riaditeľa a keď budú všetky zmluvy na celom Slovensku podpísané, sestry nastúpia spoločne a jednotne na svoje pôvodné pozície.

Sestry majú úplne presnú predstavu o podmienkach, za ktorých sú ochotné sa vrátiť. „Sestry sa chcú vrátiť všetky, no v prípade, že niektorý z riaditeľov by nedodržal verejný prísľub predsedu vlády Roberta Fica, sa nevráti ani jedna z nich,“ zdôraznili predstaviteľky sestier.

„Pevne veríme, že riaditelia nemocníc budú maximálne flexibilní, pretože je v ich vlastnom záujme, aby sa sestry a pôrodné asistentky čo najskôr vrátili k lôžkam pacientov. Sestry sú pripravené okamžite nastúpiť, teraz je rýchlosť ich návratu výlučne v rukách riaditeľov nemocníc,“ uzavreli predstavitelia sestier.

Sestry a pôrodné asistentky prijali piatkový návrh premiéra SR Roberta Fica, aby sa všetky sestry vo výpovediach vrátili naspäť na svoje pôvodné pracovné miesta. Zároveň požiadali premiéra, aby autoritou svojho úradu písomne garantoval všetkým sestrám a pôrodným asistentkám, ktoré k 5. februáru 2016 zostali vo výpovediach, pracovnú zmluvu na dobu neurčitú s uvedením miesta pracoviska na pôvodnom oddelení, kde sestra pracovala a presným uvedením koeficientu mzdy vo výške od 0,96- až 1,16-násobku priemernej mzdy v národnom hospodárstve podľa vzdelania sestier s tým, že ostatné ustanovenia a mzdové náležitosti ostanú zachované. Premiér ich nato odkázal na vedenia nemocníc.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X