Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
školský protest
Protestujú aj učitelia. Na snímke z novembra 2015 V. Crmoman odovzdáva v podateľni Úradu vlády SR dlhé nosy učiteľov. SITA / Marko Erd
28. decembra 2015 9:29 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Sestry a učitelia budú postupovať spoločne

Nové školské odbory, Iniciatíva slovenských učiteľov, Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek a Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vyhlasujú, že sú pripravení koordinovať a konzultovať svoje aktivity na podporu snáh o zlepšenie postavenia učiteľov, sestier a pôrodných asistentiek. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré médiám poskytol Vladimír Crmoman z Iniciatívy slovenských učiteľov.

„O potrebe koordinácie nás presvedčili udalosti z posledného obdobia, ako aj dlhodobý prístup vládnych elít. Zlepšenie postavenia sestier, pôrodných asistentiek aj učiteľov podľa všetkých dostupných štúdií pomôže slovenskej ekonomike i občanom,“ píše sa vo vyhlásení.

Zvýšenie počtu sestier a pôrodných asistentiek chráni ľudské životy a pri súčasne nastavených platoch je akútny nedostatok sestier, ktoré sú ochotné vykonávať toto povolanie. Pri učiteľoch platí, že zlepšenie platových podmienok a skvalitnenie systému vzdelávania vedie k zlepšeniu zručností našich žiakov, čo je jednoznačným prínosom pre ekonomiku.

„Jasným dôkazom nevyhnutnosti zlepšenia platových podmienok v spomínaných povolaniach je vysoký priemerný vek pracovníkov. Atraktivita daných povolaní je medzi mladou generáciou na bode mrazu a ak sa nezlepší, bude to mať pre Slovensko zásadné negatívne dôsledky. Spoločnými aktivitami a podporou dúfame, že naše požiadavky budú verejnými činiteľmi akceptované?“ uzatvára vyhlásenie.

Podpísali ho okrem Crmomana aj predsedníčka odborov sestier Monika Kavecká, prezidentka komory sestier Iveta Lazorová a predseda Nových školských odborov na Slovensku Ľudovít Sebelédi.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X