Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sestry a učitelia budú postupovať spoločne

školský protest
Protestujú aj učitelia. Na snímke z novembra 2015 V. Crmoman odovzdáva v podateľni Úradu vlády SR dlhé nosy učiteľov. SITA / Marko Erd

Nové školské odbory, Iniciatíva slovenských učiteľov, Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek a Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vyhlasujú, že sú pripravení koordinovať a konzultovať svoje aktivity na podporu snáh o zlepšenie postavenia učiteľov, sestier a pôrodných asistentiek. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré médiám poskytol Vladimír Crmoman z Iniciatívy slovenských učiteľov.

„O potrebe koordinácie nás presvedčili udalosti z posledného obdobia, ako aj dlhodobý prístup vládnych elít. Zlepšenie postavenia sestier, pôrodných asistentiek aj učiteľov podľa všetkých dostupných štúdií pomôže slovenskej ekonomike i občanom,“ píše sa vo vyhlásení.

Zvýšenie počtu sestier a pôrodných asistentiek chráni ľudské životy a pri súčasne nastavených platoch je akútny nedostatok sestier, ktoré sú ochotné vykonávať toto povolanie. Pri učiteľoch platí, že zlepšenie platových podmienok a skvalitnenie systému vzdelávania vedie k zlepšeniu zručností našich žiakov, čo je jednoznačným prínosom pre ekonomiku.

„Jasným dôkazom nevyhnutnosti zlepšenia platových podmienok v spomínaných povolaniach je vysoký priemerný vek pracovníkov. Atraktivita daných povolaní je medzi mladou generáciou na bode mrazu a ak sa nezlepší, bude to mať pre Slovensko zásadné negatívne dôsledky. Spoločnými aktivitami a podporou dúfame, že naše požiadavky budú verejnými činiteľmi akceptované?“ uzatvára vyhlásenie.

Podpísali ho okrem Crmomana aj predsedníčka odborov sestier Monika Kavecká, prezidentka komory sestier Iveta Lazorová a predseda Nových školských odborov na Slovensku Ľudovít Sebelédi.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 28. decembra 2015 9:29Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...