Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda SaS Richard Sulík Foto: SITA / Robert Tappert
13. októbra 2015 14:27 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

SaS: Sme pripravení podporiť odvolanie Čisláka

AKTUALIZOVANÉ

Zdravotníctvo podľa liberálov verejnosti pravdivo zobrazuje skutočný charakter Smer-u ako strany spútanej klientelizmom a prospechárstvom, neschopnej riešiť závažné spoločenské problémy.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je pripravená pridať sa k iniciatíve na odvolanie ministra zdravotníctva Viliama Čisláka (nominant Smer-SD). Ako uviedli v utorok zástupcovia SaS v stanovisku, aj týmto aktom chcú dať vláde Roberta Fica najavo hlbokú nespokojnosť s pomermi v zdravotníctve. „Je amorálne a poburujúce, že občania a firmy formou odvodov a priamych platieb posielajú do zdravotníctva obrovské peniaze, ale klienti Smer-u sa na ňom bezohľadne obohacujú a zanechávajú za sebou spúšť,“ konštatovali.

Zdravotníctvo podľa liberálov verejnosti pravdivo zobrazuje skutočný charakter Smer-u ako strany spútanej klientelizmom a prospechárstvom, neschopnej riešiť závažné spoločenské problémy. „Medializovaná informácia, že bývalá prednostka novorodeneckej kliniky vo Fakultnej nemocnici v Nitre Alena Ďurišová, ktorá bielila zdravotnú dokumentáciu dieťaťa, je konzultantkou Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), len dopĺňa mozaiku tohto úpadku,“ píšu liberáli.

SaS sa nepozdáva ani vyhlásenie samotného úradu, podľa ktorého niet dôvodu spochybňovať jej odbornosť. „Súčasťou odbornosti sú aj morálne kvality. V Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou by mali pracovať bezúhonní ľudia a platí to aj o spolupracovníkoch úradu. Iba tým si môže získať a udržať dôveru verejnosti. Kontrolné právomoci úradu z hľadiska správnosti použitých medicínskych postupov sú nenahraditeľné, úrad by mal byť akýmsi ombudsmanom verejnosti pre zdravotnícke otázky,“ konštatovali zástupcovia SaS s tým, že vláda Smer-u urobila zo spomínanej inštitúcie bezzubý orgán, slúžiaci záujmom tých, ktorí majú politický vplyv.

KDH chce zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze

Minulý týždeň vyzval predseda KDH Ján Figeľ premiéra Roberta Fica, aby odvolal šéfa rezortu zdravotníctva Čisláka. „Ak konať nebude, KDH bude zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze,“ povedal Figeľ. Témou takejto schôdze by bol návrh na odvolanie ministra zdravotníctva. Ministrovi zdravotníctva Figeľ vyčíta to, že nerealizuje opatrenia na ozdravenie rezortu a na boj s korupciou a klientelizmom. „Slovenské zdravotníctvo je infikované korupciou a klientelizmom,“ povedal.

Strana SaS sa podľa ministerstva „priživuje“ na témach iných

Podľa hovorcu ministerstva Petra Bublu to vyzerá tak, že strana SaS nevie nájsť v rámci predvolebnej kampane vlastnú tému a je tak nútená „priživovať sa“ na témach iných, a to aj bez argumentov. „Na predvolebnej kampani tejto strany sa ministerstvo nebude zúčastňovať. K daným záležitostiam sme už povedali všetko potrebné,“ konštatoval Bubla.

Reakciu ministra Čisláka na kritiku KDH si môžete prečítať tu.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X