Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

SaS a OĽaNO navrhnú ľudí do dozorných rád ÚDZS a VšZP

SaS: TB k záverom zasadnutia Opoziènej rady
Zľava: Predseda SaS Richard Sulík, predseda OĽaNO Igor Matovič a člen hnutia OĽaNO Richard Vaššečka SITA / Marek Mrvišš

Obe strany sa dohodli, že člena dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nominuje SaS. OĽaNO zas navrhne člena dozornej rady vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni.

Opozičné strany SaS a OĽaNO obsadia kontrolné pozície vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni a v Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ako povedal na tlačovej besede predseda SaS Richard Sulík, tieto pozície mu ponúkol pre opozíciu na stretnutí minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Obe strany sa v pondelok dohodli, že člena dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nominuje SaS. OĽaNO zas navrhne člena dozornej rady vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Koaličné strany sa dohodli na ponúknutí niektorých postov opozícii v Koaličnej dohode.

SaS a OĽaNO v piatok podpísali opozičnú dohodu, na základe ktorej vznikla Opozičná rada. Cieľom podpisu zmluvy je prehĺbenie opozičnej spolupráce. Opozičná rada sa v pondelok stretla prvýkrát. Opozičná rada sa bude stretávať podľa dohody spravidla raz do mesiaca.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 30. mája 2016 15:49Zdroj SITA
K téme , , ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X