Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SaS
Foto: SITA / Marián Peiger
30. júna 2016 9:25 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

SaS do úradu pre dohľad nominuje Ivetu Pospíšilovú

Republiková rada strany Sloboda a Solidarita (SaS) schválila kandidátku strany do Dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), ktorou je regionálna predsedníčka SaS v Považskej Bystrici a v Púchove Iveta Pospíšilová. Túto pozíciu ponúkol opozícii minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

Pospíšilová má za sebou 33-ročnú prax v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti. V Nemocnici s Poliklinikou v Považskej Bystrici je interným audítorom na auditovanie systému manažérstva kvality, členom Etickej komisie, pôsobí ako externá lektorka Slovenského Červeného kríža, je členkou Disciplinárnej komisie Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, kde ako jedna zo siedmich sestier Slovenska na podnet Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou prešetruje sťažnosti a vedie disciplinárne konanie.

„Ako člen Dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou budem ostražito dohliadať na účelovosť a transparentnosť hospodárenia úradu, v prípade zistenia nedostatkov týkajúcich sa hospodárenia budem požadovať potrebné zdôvodnenia od kompetentných pracovníkov úradu, ako aj od členov správnej rady,“ vysvetlila dôvody svojej kandidatúry Pospíšilová.

Dohliadať chce na všetky kľúčové aspekty systému zdravotníctva s cieľom udržiavať finančnú stabilitu, výkonnosť a solidárnosť systému bez korupcie. Zároveň dodala, že túto ponuku vníma ako výzvu.

„Uvedomujem si, že tento post si vyžaduje človeka s vysokou profesionálnou disciplínou, uznávajúceho ľudské hodnoty, ochotného podriadiť svoj život potrebám verejného záujmu. Verím, že moje odborné vedomosti, osobnostné charakteristiky sprevádzané odvahou ma radia za vhodného kandidáta na danú pozíciu,“ uzavrela Pospíšilová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X