Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ružomberská nemocnica má nedostatok krvnej skupiny A a 0 Rh negatív

Svetový deň darcov krvi
Foto: SITA / Marek Mrviš

Odbery budú vykonávať od pondelka 22. augusta do piatku 26. augusta v čase od  7:00 do 12:00 v transfúznej stanici vojenskej nemocnice v Ružomberku

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku má nedostatok krvnej skupiny A a 0 Rh negatív. „Prosíme darcov krvi a aj prvodarcov z celého Slovenska, aby prišli darovať krv. Odbery budeme vykonávať od pondelka 22. augusta do piatku 26. augusta v čase od 7:00 do 12:00 v transfúznej stanici vojenskej nemocnice v Ružomberku,“ informovala médiá hovorkyňa ružomberskej vojenskej nemocnice Petra Dišková.

Jedným z dôvodov nedostatku krvi je podľa hovorkyne letné obdobie, keď sa stáva viac úrazov, druhým ovplyvňujúcim faktorom je dovolenkové obdobie darcov.

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku vykonáva pravidelne odbery krvi dvakrát do týždňa. „Na jeden deň pripadá 40 až 50 darcov, v lete je to však menej. Podľa požiadaviek nemocnice robíme aj mimoriadne odbery tých krvných skupín, ktorých je nedostatok,“ doplnila Dišková.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 22. augusta 2016 14:15Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X