Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Riaditeľ NCZI skontroloval fungovanie eHealthu v Malackách

Ehealth_sum.jpg
Foto: Pixabay.com

Riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Peter Blaškovitš a zástupcovia NCZI navštívili Nemocnicu v Malackách. Ako informovalo NCZI na svojej webovej stránke, cieľom návštevy v zdravotníckom zariadení bolo oboznámiť sa s fungovaním a využívaním elektronického zdravotníctva, takzvaného eHealth-u v praxi. Nemocnica v Malackách bola totiž ako prvá na Slovensku doň pripojená.

Riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík vidí prínos zavedenia elektronického zdravotníctva na Slovensku najmä pri získavaní potrebných informácií pre lekára v diagnostike a liečbe pacienta. „Nemocnica v Malackách bola certifikovaná ako prvá na Slovensku,“ uviedol Kalenčík.

Praktickú ukážku eHealth-u si priamo na mieste vyskúšal „ako pacient“ aj riaditeľ NCZI Blaškovitš. Absolvoval vyšetrenie u nefrologičky Zuzany Hollej – s odoslaním elektronickej žiadanky do laboratória – a následnú komunikáciu o výsledku opäť s lekárom.

eHealth má zabezpečiť lekárovi prístup k záznamom pacienta tak, aby mal pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti aktuálne, správne a úplné informácie o zdravotnom stave pacienta.

Podľa NCZI pacienti aj zdravotníci tak v budúcnosti nájdu všetky informácie prehľadne na jednom mieste, znížia sa náklady na administratívnu činnosť, duplicitné vyšetrenia a podobne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 6. júna 2016 14:58Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...