Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ehealth_sum.jpg
Foto: Pixabay.com
6. júna 2016 14:58 Ostatné od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Riaditeľ NCZI skontroloval fungovanie eHealthu v Malackách

Riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Peter Blaškovitš a zástupcovia NCZI navštívili Nemocnicu v Malackách. Ako informovalo NCZI na svojej webovej stránke, cieľom návštevy v zdravotníckom zariadení bolo oboznámiť sa s fungovaním a využívaním elektronického zdravotníctva, takzvaného eHealth-u v praxi. Nemocnica v Malackách bola totiž ako prvá na Slovensku doň pripojená.

Riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík vidí prínos zavedenia elektronického zdravotníctva na Slovensku najmä pri získavaní potrebných informácií pre lekára v diagnostike a liečbe pacienta. „Nemocnica v Malackách bola certifikovaná ako prvá na Slovensku,“ uviedol Kalenčík.

Praktickú ukážku eHealth-u si priamo na mieste vyskúšal „ako pacient“ aj riaditeľ NCZI Blaškovitš. Absolvoval vyšetrenie u nefrologičky Zuzany Hollej – s odoslaním elektronickej žiadanky do laboratória – a následnú komunikáciu o výsledku opäť s lekárom.

eHealth má zabezpečiť lekárovi prístup k záznamom pacienta tak, aby mal pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti aktuálne, správne a úplné informácie o zdravotnom stave pacienta.

Podľa NCZI pacienti aj zdravotníci tak v budúcnosti nájdu všetky informácie prehľadne na jednom mieste, znížia sa náklady na administratívnu činnosť, duplicitné vyšetrenia a podobne.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X