Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poliklinika_snp podlahy po oprave.jpg
Podlahy po oprave
2. marca 2016 9:37 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Rekonštrukčné práce v UNLP Košice finišujú

Začiatok tohto roka sa na pracoviskách Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice niesol v znamení rekonštrukcií financovaných zo štátneho rozpočtu.  Ako informovala v utorok nemocnica, viaceré z nich sú už ukončené, niektoré ešte trvajú a ďalšie sú v štádiu príprav.

Najviac finančných prostriedkov, a to viac ako 430 tis. eur s daňou z pridanej hodnoty (DPH), sa investovalo do kompletnej výmeny okien v cele budove Chirurgického monobloku na Rastislavovej 43. Na piatich pracoviskách a chodbách sa vymenilo cez 700 okien, vrátane vnútorných a vonkajších parapetov.

Kompletnou rekonštrukciou prešlo i 25 hygienických zariadení pre pacientov v oboch areáloch nemocnice, v ktorých boli osadené umývadlá, misy a pisoáre.

V nízkej časti Polikliniky na Triede SNP bola stará nevyhovujúca podlahová krytina nahradená novým vysokokvalitným PVC. Okrem výmeny podlahy na oboch poschodiach i schodoch bol celý priestor vymaľovaný a zariadený novými lavičkami, ktoré zakúpila nemocnica z vlastných prostriedkov.

Ku novému vstupu Polikliniky na Triede SNP, ktorý bol zrekonštruovaný ešte koncom minulého roka, vedú z parkoviska nové schody. Pôvodné kovové schodisko bolo nahradené betónovým.

Ďalšou z realizovaných investičných akcií je výmena výťahu „F“ vo výškovej budove na Triede SNP. Predpokladaný termín začiatku prevádzky je 21. marca tohto roka. Plánovaná je aj výmena všetkých výťahov v budove Chirurgického monobloku na Rastislavovej 43. 

Financie na tieto rozsiahle úpravy, poskytlo univerzitnej nemocnici Ministerstvo zdravotníctva SR ako viazané kapitálové výdavky zo štátneho rozpočtu v celkovej výške 1,8 milióna eur.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X