Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ehealth_sum.jpg
Foto: Pixabay.com
4. marca 2016 12:53 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Reálne fungovanie eHealthu otestovali v Malackách

Nemocničný informačný systém má vniesť poriadok do štruktúrovanej zdravotníckej dokumentácie pacientov a kontroluje proces liečebnej starostlivosti z jedného miesta.

Reálne fungovanie elektronického zdravotníctva (eHealth) otestovali priamo v praxi prvýkrát v nemocnici v Malackách. Za účasti ministra zdravotníctva Viliama Čisláka vstúpilo do ostrej prevádzky napojenie nemocničného informačného systému (NIS) do eHealth, a to NIS CGM CLINICOM CC3. Informovala o tom spoločnosť CompuGroup Medical (CGM).

Nemocničný informačný systém má vniesť poriadok do štruktúrovanej zdravotníckej dokumentácie pacientov a kontroluje proces liečebnej starostlivosti z jedného miesta. Všetky informácie súvisiace s liečbou pacienta, vrátane laboratórnych výsledkov a rádiologických vyšetrení, sú lekárom kedykoľvek k dispozícii. 

Spomínaný nemocničný informačný systém poskytuje úplný prehľad o nákladoch súvisiacich s liečbou a zabezpečuje tiež vykazovanie poskytnutej zdravotnej starostlivosti zdravotným poisťovniam.

„Môžem konštatovať, že napojenie nášho nemocničného informačného systému a jeho integrácia do eHealth prebehla úspešne, tento systém bol ako prvý na Slovensku odskúšaný a funguje v prevádzkových podmienkach nemocnice v Malackách,“ uviedol konateľ spoločnosti CGM Slovensko Pavol Chudý.

Pripomenul, že s touto požiadavkou boli oslovení len zhruba pred tromi mesiacmi a napojenie systému sa im tak podarilo sprevádzkovať v extrémne rýchlom čase.

Systém CGM CLINICOM CC3 slúži na vedenie evidencie pacientov liečených v zdravotníckom zariadení, lekárskej dokumentácie, výsledkov laboratórnych vyšetrení, denných dekurzov, záznamov medikácie pacienta, plánovania odborných vyšetrení, ale aj rehabilitácií a rehabilitačných procedúr. Pokrýva činnosť lekárov a sestier ako v ambulantných, tak i lôžkových prevádzkach.

Skupina CompuGroup Medical je jednou z popredných svetových spoločností zameraných na eHealth. Služby spoločnosti sú založené na zákazníckej sieti viac ako 400 tisíc lekárov, zubných lekárov, nemocníc, lekární a ďalších poskytovateľov služieb. Spoločnosť CompuGroup Medical Slovensko vznikla v roku 2011 fúziou softvérových firiem, ktorých vlastníkom bola materská spoločnosť.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X