Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Reálne fungovanie eHealthu otestovali v Malackách

Ehealth_sum.jpg
Foto: Pixabay.com

Nemocničný informačný systém má vniesť poriadok do štruktúrovanej zdravotníckej dokumentácie pacientov a kontroluje proces liečebnej starostlivosti z jedného miesta.

Reálne fungovanie elektronického zdravotníctva (eHealth) otestovali priamo v praxi prvýkrát v nemocnici v Malackách. Za účasti ministra zdravotníctva Viliama Čisláka vstúpilo do ostrej prevádzky napojenie nemocničného informačného systému (NIS) do eHealth, a to NIS CGM CLINICOM CC3. Informovala o tom spoločnosť CompuGroup Medical (CGM).

Nemocničný informačný systém má vniesť poriadok do štruktúrovanej zdravotníckej dokumentácie pacientov a kontroluje proces liečebnej starostlivosti z jedného miesta. Všetky informácie súvisiace s liečbou pacienta, vrátane laboratórnych výsledkov a rádiologických vyšetrení, sú lekárom kedykoľvek k dispozícii. 

Spomínaný nemocničný informačný systém poskytuje úplný prehľad o nákladoch súvisiacich s liečbou a zabezpečuje tiež vykazovanie poskytnutej zdravotnej starostlivosti zdravotným poisťovniam.

„Môžem konštatovať, že napojenie nášho nemocničného informačného systému a jeho integrácia do eHealth prebehla úspešne, tento systém bol ako prvý na Slovensku odskúšaný a funguje v prevádzkových podmienkach nemocnice v Malackách,“ uviedol konateľ spoločnosti CGM Slovensko Pavol Chudý.

Pripomenul, že s touto požiadavkou boli oslovení len zhruba pred tromi mesiacmi a napojenie systému sa im tak podarilo sprevádzkovať v extrémne rýchlom čase.

Systém CGM CLINICOM CC3 slúži na vedenie evidencie pacientov liečených v zdravotníckom zariadení, lekárskej dokumentácie, výsledkov laboratórnych vyšetrení, denných dekurzov, záznamov medikácie pacienta, plánovania odborných vyšetrení, ale aj rehabilitácií a rehabilitačných procedúr. Pokrýva činnosť lekárov a sestier ako v ambulantných, tak i lôžkových prevádzkach.

Skupina CompuGroup Medical je jednou z popredných svetových spoločností zameraných na eHealth. Služby spoločnosti sú založené na zákazníckej sieti viac ako 400 tisíc lekárov, zubných lekárov, nemocníc, lekární a ďalších poskytovateľov služieb. Spoločnosť CompuGroup Medical Slovensko vznikla v roku 2011 fúziou softvérových firiem, ktorých vlastníkom bola materská spoločnosť.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 4. marca 2016 12:53Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...